CZ  |   EN
Logo
16. března 2018 | Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre otevřel dveře svým partnerům
Tuto středu přivítal hotel Holiday Inn Prague Congress Centre své obchodní partnery, jak z korporátní sféry, tak i z oboru cestovního ruchu, který zastupovaly cestovní kanceláře, v rámci svého Dne otevřených dveří. Všichni pozvaní si tak užili prezentaci o nových pokojích, kterými se bude hotel v brzké době pyšnit, či pestré nabídce prvotřídních služeb hotelu. Součástí odpoledne byla i prohlídka Kongresového centra Praha, kde si návštěvníci prohlédli nově zrekonstruované prostory. Celou akci v hotelu zpříjemňovala partnerům hudba v podobě tónů klavíru. Samozřejmostí byl i vynikající pozdní oběd, během něhož byla skvělá příležitost k navázání nových pracovních kontaktů. Nechyběla ani tradiční tombola, ve které se soutěžilo o pobyty v evropských hotelech sítě Holiday Inn, či romantické večeře. Vydařený den tak všechny obohatil o kontakty, nové informace a příležitosti. Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre
2. března 2018 | Oznámení o zrušení březnového termínu konference Vlk z Wall Street
Konference Vlk z Wall Street, která se měla konat 10. 3. 2018 v Kongresovém centru Praha, se ze strany pořadatele posouvá na 30. 9. 2018. Vstupenky však zůstávají v platnosti.
26. února 2018 | Vyjádření Kongresového centra Praha ke článku v Lidových novinách
Dne 22. 2. 2018 Lidové noviny otiskly článek s názvem „‚Nerealizovatelné‘. Návrh nové budovy Kongresového centra vede přes pozemky, o které roky probíhá soud“. Kongresové centrum Praha považuje tento výrok za zcela zavádějící! Tisková zpráva ke stažení
13. února 2018 | Kongresové centrum Praha má novou moderní AV techniku
Konání kongresů a konferencí s sebou nese i ty nejvyšší nároky na techniku, a proto v Kongresovém centru Praha proběhla instalace vysoce moderní audiovizuální techniky tak, aby vyhověla standardům mezinárodních kongresů. Například v Kongresovém sále i Společenském sále jsou nově instalované digitální zvukové pulty DiGiCo včetně potřebného digitálního řetězce využitelného pro audio, video i světelnou techniku. Nově jsme schopni nabídnout více odbavovacích míst v sále dle potřeb klienta s nabídkou velkoplošné projekce a LED stěn až se 4K rozlišením. Pro konference nově nabízíme kompletní registrační systém, videonahrávání prezentací s umístěním na web a možností fulltextového vyhledávání prezentací či úryvků v samotné prezentaci. Jsme schopni poslat stream do jakékoliv zabudované obrazovky v Kongresovém centru Praha a nabídnout účastníkům on-line přenos do chillout zóny tak, aby přesně věděli, co se odehrává na hlavním sále.
 
31. ledna 2018 | Kongresové centrum Praha má nové zrekonstruované prostory
Kongresové centrum Praha prošlo v roce 2017 významnými změnami. Proběhly zde úpravy interiérů jak na chodbách a foyerech, tak především v Kongresovém sále, kde byl položen nový koberec, pro větší pohodlí a modernější design prostoru proběhla repase sedaček a ve Společenském sále je hotová repase zábradlí a parket a nátěr stěn i mobilních příček. Došlo i k opravám a modernizaci téměř všech toalet a v přízemí u hlavního vstupu vzniklo nové informační centrum a byly zrekonstruovány i šatny. Úpravy se dočkala i fasáda budovy. Kongresové centrum Praha tak chce ukázat, že jde s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí.

 
16. ledna 2018 | Kongresové centrum Praha přivítalo své obchodní partnery v rámci Dne otevřených dveří
Pozvání přijalo více než 200 obchodních partnerů, kteří měli tu možnost nahlédnout do zákulisí Kongresového centra Praha při komentovaných prohlídkách, užít si živou hudbu i občerstvení. Den otevřených dveří se konal začátkem ledna a cílem bylo ukázat, že jde Kongresové centrum Praha s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí. Kongresové centrum Praha představilo například nově zrekonstruované prostory, novinky týkající se AV techniky, možnosti sálů, či vylepšenou IT infrastrukturu, která mimo jiné zahrnuje novou Wi-Fi síť se 180 přístupovými body společnosti Cisco. Podle reakcí účastníků se akce povedla a celé Kongresové centrum Praha tak děkuje za jejich návštěvu, zájem a všechny dotazy a podněty, o které se podělili. 
 
22. prosince 2017 | PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

Tým Kongresového centra Praha

30. listopadu 2017 | Prezentace středních škol v Kongresovém centru Praha
V Kongresovém centru Praha proběhla výstava Schola Pargensis, která je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. První ročník výstavy proběhl už v roce 1996 a až do roku 2002 se Schola Pragensis konala v posledním týdnu měsíce března shodně s výročím narození Jana Amose Komenského. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty na ní již tradičně prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Výstava každoročně podává školákům posledních ročníků základních škol ucelený obraz nejen výuky na každé konkrétní škole, ale také následného uplatnění na trhu práce.  Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze. Motto letošního ročníku bylo: „Buď režisérem svého života“ a plakát vytvořil vítěz soutěže o nejlepší grafický návrh Pavel Kuja, který je žákem Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní, a který zvítězil v konkurenci dalších 23 návrhů.
8. listopadu 2017 | Marketingový festival 2017
5. ročník Marketingového festivalu se koná v Kongresovém centru Praha. ti nejlepší řečníci, inovativní myšlenky, nově postavený program, ale také skvélé prostředí a výborný catering takovéto akci prostě svědčí.
"Před pěti lety mi definitivně došlo, že je s marketingovými konferencemi něco špatně. Že svým účastníkům nenabízí hodnotu, kterou slibuje cena vstupenky. Tehdy jsem se rozhodl zariskovat: přivézt k nám špičkové zahraniční know-how. A zároveň se v organizaci vyhnout všem nefér fíglům, které používá i řada světových konferencí," říká o festivalu jeho zakladatel.


 
4. listopadu 2017 | Biochemici se sejdou v červenci 2018 v Praze
Kongres Mezinárodní evropské asociace biochemických společností (FEBS – Federation of European Biochemical Societies) je jedním z největších evropských kongresů na téma biochemie, představuje platformu pro mezinárodní vědeckou výměnu v oblasti nejnovějších objevů v biochemii, molekulární biologii a dalších příbuzných oborech. Kongres zahrnuje kromě přednášek, prezentovanými špičkovými vědci včetně laureátů Nobelovy ceny, také symposia informující o nejnovějších objevech ve výzkumu, posterové sekce a různé workshopy a další aktivity. Očekávaná účast je 2 500 delegátů.
 
3. listopadu 2017 | Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v KCP
Česká společnost pro biomedicínské inženýrství a lékařskou informatiku a Česká asociace lékařských fyziků uspořádá Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v Kongresovém centru Praha. Toto společné setkání lékařských fyziků, biomedicínských inženýrů a zdravotníků z příbuzných oborů konané jednou za tři roky je jedinečnou příležitostí k propojení profesionálů z celého světa, učit se a sdílet znalosti a diskutovat o nejnovějších výsledcích výzkumu a technologickém pokroku, stejně jako o nových poznatcích jak v lékařské fyzice, tak v oblasti biomedicínského inženýrství. Vedle čistě vědeckých a technologických témat se kongres v roce 2018 zaměří také na další aspekty profesionálního zapojení do zdravotní péče, jako je vzdělávání a školení, akreditace a certifikace, hodnocení zdravotnických technologií nebo bezpečnost pacientů. Očekáváme 3 000 delegátů.
2. listopadu 2017 | Lara Fabian Camouflage Tour
Lara Fabian vyjíždí na celosvětové turné a jednou zastávkou bude i Kongresové centrum Praha. Nové turné Lary Fabian s názvem Camouflage bude založeno na jejím anglickém repertoáru. Naváže tak na úspěšné hity jako I Wil Love Again, který dlouho okupoval první příčky světových hitparád a stal se jednou z nejhranějších písní rozhlasových stanic. Na svém novém albu zpěvačka poprvé spolupracovala s hudebníkem Mohem Denebim a skladatelkou Sharon Vaughn. Tato dvojice slibuje důraz na současný moderní pop sound, který vystřídá dosud spíše klasický přístup. A nový bude nejen zvuk, ale i celý design živých koncertů. Ty budou obsahovat kromě skvělého zpěvu Lary Fabian také světelnou a taneční show, do které bude výrazně zapojena i samotná zpěvačka.
1. listopadu 2017 | Koncert skupiny Evanescence v KCP
V březnu přivítá KCP slavné hudební uskupení Evanescence. Dvojnásobní držitelé ceny Grammy vystoupí se symfonickým orchestrem a chystaným albem Synthesis, které bude obsahovat nejoblíbenější písně v nových aranžích. Synthesis je čtvrtým studiovým albem, které skupina vydává. Kromě starších oblíbených songů má obsahovat i dvě zcela nové skladby, které Evanescence na turné představí za doprovodu orchestru. Nahrávku produkovali bubeník Will Hunt a skladatel a aranžér David Campbell, známý mimo jiné díky spolupráci s Justinem Timberlakem, Muse, Adele, Michaelem Jacksonem a dalšími. „Tenhle projekt pro mě opravdu hodně znamená. Pod zvukem bubnů a kytar je v naší hudbě nesčetně vrstev,“ říká zpěvačka Amy Lee. „Spolupráce s Davidem Campbellem nakonec vyústila v předělání písní do úplně nových aranží, nejen co se smyčců, komplikovaného programování a experimentování týče. Bude to naše první turné s orchestrem a já jsem tak nadšená, že se to děje. Soustředím se hlavně na vokály, emoce a příběh, který jsme v průběhu let vytvořili.“
20. října 2017 | Japonský týden v KCP
V listopadu nás čeká pestrá akce, na které se představí to nejlepší z japonské kultury. Japan Week je kulturní akce zaměřená na propagaci Japonska ve světě a na kulturní dialog mezi národy. Japonská nadace International Friendship Foundation (IFF) pořádá Japan Week již 31 let, pokaždé v jiné zemi. Letos se Japan Week vrací pro velký úspěch výjimečně podruhé na stejné místo – do Prahy (poprvé se v Praze konal v roce 2002, kdy návštěvnost byla cca 38 000 lidí). Partnerem Japan Weeku je hlavní město Praha. Během výstav, workshopů a vystoupení návštěvníkům více než 1300 japonských umělců zcela zdarma představí tradiční i moderní japonskou kulturu a umění (od samurajské show, přes tradiční bubny po aranžování květin).
12. října 2017 | KCP zastoupeno na IMEXu v Las Vegas
Generální ředitel Kongresového centra v Praze Roman Ray Straub navštívil IMEX Las Vegas, kde představil nově zrekonstruované a digitalizované KCP. "Byli jsme na Imexu již potřetí. Celá akce měla skvělou účast a nabídla spoustu obchodních příležitostí. Martina Fundaro, která zastupuje Prague Convention Bureau, odvedla skvělou práci. Zúčastnili jsme se důležitého asociačního večera a 12.10. jsme byli hostiteli snídaně pro zástupce kongresových asociací. Dosud jsme obdrželi 3 žádosti. Věřím také, že prezentace naší nové výstavní síně byla zajímavá a že naše nové výstavní prostory, které by měly být k dispozici do čtyř let, přivedou do Prahy více zajímavých mezinárodních setkání. Další IMEX je plánován v Mandalay Bay a již se těšíme na další možnost představit KCP v tom nejlepším světle," říká Roman Ray Straub.
 
Kontakt
5. května 1640/65, Nusle
140 00 Praha 4, ČR

Tel.: +420 261 171 111
Fax: +420 261 172 010
Rezervace: +420 261 172 222
Datová schránka: k4ietd4
Jak se k nám dostanete
              CZ | EN

© 2017 Prague Congress Centre