Aktuality z Kongresového centra Praha | Prague Congress Centre | praguecc.cz
CZ  |   EN
Logo
Vizuální identita
S překvapením a radostí oznamujeme, že Kongresové centrum Praha prošlo úžasnou transformací své vizuální identity! Moderní technologie, prvotřídní servis a udržitelný provoz se spojily s jedinečnými okamžiky, které naše centrum nabízí, a vytvořily nový, prémiový obraz. Více čtěte v naší tiskové zprávě.
KONCERT THE MUSIC OF THE LORD OF THE RINGS & THE HOBBIT PŘESUNUT!
Oznamujeme vám, že koncert THE MUSIC OF THE LORD OF THE RINGS & THE HOBBIT plánovaný na 14.1.2024 byl ze strany pořadatele přesunut na příští rok a to 19.1. 2025.
S případnými dotazy ohledně platnosti vstupenek se prosím obracejte na prodejce vstupenek Ticketportal. Děkujeme!
ILLUSIONIST CHRIS STARK - „Magic Show PRETENDER“
Oznamujeme vám, že Magic Show PRETENDER plánované na 7.12.2023 se přesouvá na jiný termín v roce 2024. S případnými dotazy se prosím obracejte na prodejce vstupenek. Děkujme!
KONCERT Špinarka zrušen!
Oznamujeme vám, že koncert Špinarka plánovaný na 20.12. – 21.12.2023 byl ze strany pořadatele zrušen. S případnými dotazy ohledně vrácení vstupného se prosím obracejte na Ticketportal. Děkujeme!
RuPaul's
RuPaul’s Drag Race WERQ THE WORLD, největší drag show na světě, se vrací v roce 2023 s novým turné ve více než 100 městech po celém světě a 22. října 2023 vystoupí v Praze, v Kongresovém centru.
HAPINESS
Letošní mezinárodní konference Happiness@Work Live! se nám pěkně rýsuje.VE ČTVRTEK 19. 10. se u nás máte na co těšit. Na téma Štěstí a leadership vystoupí Jos de Blok (Buurtzorg), Mark C. Crowley (autor Lead From The Heart), Janka Haderková (KROS), Radvan Bahbouh (QED Group), Natasha Swerdloff (The Principles Institute), Jan Vlachynský (Lidi z baru), Olga Vlachynská (PsychOlinka) a další. Součástí bude i oblíbené Happy EXPO, zážitková zóna, skvělý catering nebo třeba dětský koutek.
Galakoncert k 105. výročí Československa
Oslavte u nás 105. výročí ČESKOSLOVENSKA na jedinečném galakoncertě s unikátními umělci a úžasným doprovodem v podání Orchestru Karla Vlacha! Již v pátek 20.10. od 19:00.
Vstupenky Česko-slovenský koncert ke 105. výročí ČSR – Kongresové centrum – Praha – vstupenky (smsticket.cz)
 
Sportovní Den u Kongresového centra Praha!
Pokud nemáte plán na neděli 24.9., tak od 15:00 u vchodu č. 4 Kongresového centra Praha se bude konat neuvěřitelný den plný zábavy a sportovních aktivit! Očekávat můžete workshopy, vystoupení a skvělou atmosféru. Nechte se unést sportovním duchem a přijďte si užít tento den plný energie a radosti!
Bill Burr - informace od pořadatele
V pondělí 4. září přivítáme Billa Burra. 18:00 budou otevřené dveře sálů a samotná show začne v 19:30.Prosíme, abyste se dostavili včas, protože vystoupení jde ruku v ruce s přísnými opatřeními stran telefonů.
Do Kongresového centra nebude vpuštěn nikdo s profesionálními záznamovými přístroji, každý telefon, smart hodinky anebo podobné doplňky budou školeným personálem zamknuty do bezpečnostní kapsy Yondr. Tu budete mít celou dobu u sebe, přístroje ale nebude možné v sále z kapsy vyjmout. Pokud je budete potřebovat během vystoupení použít, bude nutné opustit sál a požádat personál o odemčení kapsy s přístrojem. Poté, co přístroj použijete a ten bude znovu uzamčen, bude možné se do sálu vrátit. Jakékoliv použití telefonu či jiných zařízení během představení povede k okamžitému vyvedení ze sálu.
Děkujeme předem za vaši dochvilnost a přejeme, ať si show užijete.
GAROU
Garou je světově uznávaný talent s uhrančivým hlasem a nesmírným charismatem. Jeho písně jsou lidem známé nazpaměť, a chraplavý hlas a romantický image oslovují srdce žen po celém světě. Díky roli Quasimoda v muzikálu "Notre-Dame de Paris" získal světovou slávu, odhalil hloubku své osobnosti a předvede na říjnovém koncertě své největší hity, jako Belle, Gitan a Seul, které si posluchači zamilovali. Navíc je připraven představit nové písně z alba věnovaného Joe Dassinovi. Pořadatelem akce je ARTpartner.cz a vstupenky můžete zakoupit zde: https://www.ticket-online.cz/garou#/.
 
20th International Congress of Phonetic Sciences
Kongres 20th International Congress of Phonetic Sciences (ICPhS) se bude konat v Praze ve dnech 7-11.8. 2023 v prostorách KCP - Kongresové centrum Praha, které je jednou z moderních architektonických dominant Prahy a největším kongresovým a kulturním centrem v České republice. Praha je prvním městem, které hostí ICPhS již opakovaně. První konání kongresu se uskutečnilo v Praze již v roce 1967, kdy se konal teprve 6. ročník. Fonetický ústav má tedy skvělou příležitost hostit tento významný kongres již podruhé. O tomto kongresu, lze mluvit jako o nejdůležitějším setkání odborníků svého oboru na mezinárodní úrovni. Program kongresu otevře přes dvacet zajímavých témat a vystoupí zde pět celosvětově známých hlavních řečníků, kterými jsou: John Esling, Jane Stuart Smith, Andrea Ravignani, Pavel Trofimovich, Titia Benders a Paul Boersma. Téma kongresu zní "Prolínající se společenství a měnící se kultury". Účastníci jsou odborníky z nejrůznějších oblastí řečových věd z celého světa, od lingvistů a fonetiků, přes psychology a psycholingvisty až po řečové inženýry zabývající se např. automatickým rozpoznáváním řeči nebo syntézou řeči.
 
CHES 2023
Každoroční konference o kryptografickém hardwaru a vestavěných systémech (CHES) je předním místem pro výzkum návrhu a analýzy implementací kryptografického hardwaru a softwaru. Jako oblastní konference Mezinárodní asociace pro kryptologický výzkum (IACR) CHES spojuje kryptografické výzkumné a inženýrské komunity a přitahuje účastníky z akademické sféry, průmyslu, vlády i mimo ni. Více informací na https://ches.iacr.org/2023/
 
Bill Burr Live
Má nominace na Emmy i Grammy, hraje v seriálové sáze The Mandalorian a za sebou má role ve filmech po boku Hugha Jackmana, Kevina Costnera či Sandry Bullock. A především je jedním z globálně nejoblíbenějších standup komiků. Turné s jednoznačným jménem Bill Burr Live se zastaví v pražském Kongresovém centru už 4. září 2023. Vstupenky (990–1990 korun) budou v prodeji na webu fource.cz a portálech GoOut a Ticketmaster od pátku 26. května.
Ludovico Einaudi v Kongresovém centru Praha
Italský pianista a skladatel Ludovico Einaudi, známý svou tvorbou pro filmy jako Samba a Nedotknutelní, se vrací do Prahy po mnoha úspěšných koncertech. Tento nejoblíbenější a nejstreamovanější skladatel dneška posouvá hranice žánrů a představuje nový přístup ke skladbě hudby. Jeho další vystoupení se uskuteční v Kongresovém centru Praha dne 12. listopadu 2023.
The Dire Straits Experience
The Dire Straits Experience, se jakožto pokračovatelé původní kultovní osmdesátkové rockové kapely, již poněkolikáté rozhodli během svého turné navštívit i Českou republiku. Tentokrát poprvé v prostorách Kongresového centra Praha zazní hity světového rozměru v provedení zpěváka Terence Raise, saxofonisty Chrise Whita a mnoha dalších.
Nové termíny
Je vidět, že je o Kongresové centrum Praha zájem! V rámci letošního ročníku Zažij Prahu se Vám podařilo naplnit kapacitu obou komentovaných prohlídek naší budovy. Pro ty, kterým na poprvé vstupenky utekly, jsme ale připravili nové dva termíny – 13. a. 27. 5. od 14 hod. Neváhejte a přijďte si poslechnout o tom, co se děje v KCP! Děkujeme!
Zažij Prahu
Zaostřeno na detaily! V rámci letošního ročníku Zažij Prahu poskytne Kongresové centrum své prostory nově proškoleným průvodcům, kteří obohatí své posluchače o zajímavá fakta. Hlavní pořadatel akce Prague City Tourism pro Vás nachystal jedinečnou možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek, a to ve dnech 15. a 29. 4. 2023.
Přijďte se podívat, co se skrývá za dveřmi KCP a zažijte s námi Prahu!
Koncert Joa Satrianiho ZRUŠEN!
Oznamujeme, že koncert kytarového virtuóza Joa Satrianiho dne 7. 4. 2023 byl ze strany pořadatele zrušen. Pro případné dotazy ohledně možnosti navrácení vstupenek, kontaktujte prosím síť prodejce Ticketportal. Děkujeme!
 
Events Club Forum 2023
Kongresové centrum Praha se v červnu letošního roku promění na hlavní dějiště akce Events Club Forum 2023. Díky dostupné lokalitě, optimálním kapacitám a flexibilitě našich prostorů se KCP stane ideálním místem pro B2B setkání a důležité přednášky v zastoupení zkušených profesionálů z oblasti veletrhů a jiných eventů. Nemůžeme se dočkat, až se sály a foyer zaplní inspirativními lidmi!
THE DIRE STRAITS EXPERIENCE 2024
Legendární kapela Dire Straits, která se svými 120 miliony prodaných alb přepisovala rockovou historii a vyprodávala ty největší stadiony, se v čele s Markem Knopflerem dostala na nejvyšší pomyslnou hudební metu. 
Současné seskupení Dire Straits s hlavičkou Experience nyní vyjíždí po letech na světové turné a ukážou se i v České republice! Díky pokračovatelům The Dire Straits Experience tak opět máme možnost si vychutnat jejich neopakovatelnou show a na živo slyšet ty největší hity legendární kapely Dire Straits.
Koncert v Kongresovém centru Praha je plánován na 17. března 2024 a pokud koupíte vstupenky do 30. října 2023, získáte výhodnou cenu.
Talkshow Posedlí Dakarem 2023
Zábavná Talk Show Posedlí Dakarem opět míří do Prahy! Martin Macík a Jan Brabec se bezprostředně po návratu z Dakaru 2023 v Saudské Arábii potkají se svými fanoušky Kongresovém centru Praha, aby se podělili o čerstvá dobrodružství. Setkání s českými závodníky proběhne 10.února a těšit se můžete na unikátní necenzurovaný dokument a dosud nezveřejněná videa.
Buddy Guy v Kongresovém centru Praha
Buddy Guy, legendární bluesový kytarista, zpěvák, držitel osmi cen Grammy a jeden z nejvlivnějších hudebníků historie, vystoupí v rámci rozlučkového turné nazvaného Damn Right Farewell 16. července u nás v Kongresovém centru Praha. Na koncertě zahraje nejznámější skladby z celé své bohaté kariéry. Nenechte si ujít dost možná poslední vystoupení této legendy!
Bezstarostné Vánoce s Vánočním Take Away Holiday Inn
Přenechte přípravy vánočního menu a cukroví na nás a objednávejte online až do 15. 12. 2022 na našem e-shopu. Šéfkuchař Jan Wiesner si pro vás připravil řadu vánočních tradičních i netradičních pochoutek.
 
Nabídka vánoční take away: https://bit.ly/HIPVanoce2022
 
Objednávky budou k vyzvednutí od 15. 12. do 24. 12. 2022 a pro více informací nás můžete též kontaktovat na  tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz
 
Ukrajina očima přírodovědců
Již více než devět měsíců sledujeme dopady ruské agrese na Ukrajině. Válečný konflikt s sebou nenese jen nezměrné lidské utrpení a humanitární katastrofu, ale i environmentální dopady – rozsáhlou kontaminaci životního prostředí, poškození terénu a ekosystémů i devastaci zdrojů.

Proto se Ministerstvo životního prostředí prostředí spojilo s Charitou ČR a založilo sbírku na poválečnou obnovu životního prostředí na Ukrajině a instalovalo výstavu “Ukrajina očima přírodovědců“, kterou si můžete do poloviny prosince prohlédnout před budovou KCP (u Business centra Vyšehrad).
 
Gala koncert Orchestru Karla Vlacha
16. dubna v Kongresové centrum Praha vypukne GALA koncert Orchestru Karla Vlacha s excelentními hosty!
Vystoupí Tereza Mašková, Václav Noid Bárta i Ondřej Ruml.
Slavnostním koncertním večerem hosty i diváky s šarmem a humorem sobě vlastním provede Adéla Gondíková! 
Uslyšíte nejen skladby z tuzemské scény (Waldemar Matuška, Karel Gott, Marie Rottrová nebo Jiří Korn) ale rovněž i světovou tvorbu (Bublé, ABBA, Winehouse, Mars) obléknutou do netradičního a svěžího hávu Orchestru Karla Vlacha.
Veletrh Schola Pragensis 2022
Dnešním dnem odstartovala akce Schola Pragensis  - veletrh pražských středních škol, který je pražským magistrátem v Kongresovém centru Praha pořádaný každoročně již od devadesátých let.
Na jednom místě najdete stovky pražských středních škol a i tento rok pomůže desítkám tisíc školáků s výběrem střední školy. Probíhat bude do sobotního odpoledne. Přijďte se podívat!
 
Thanksgiving brunch - 27. 11. 2022
Oslavte s námi Den díkůvzdání a pochutnejte si na dozlatova upečeném krocanovi a dalších tradičních amerických specialitách. Kromě bohatého bufetu a neomezené konzumace vybraných vín, piva a nealkoholických nápojů se můžete těšit i na slosování o atraktivní ceny. Parkování a Wi-Fi zdarma. Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Více informací též na https://www.holidayinn.cz/restaurace.
Mikulášský brunch 4. 12. 2022
Po čertech bohatý brunch i s návštěvou Mikuláše, čerta a anděla a nadílkou pro nejmenší pro vás připravujeme na neděli 4. 12. Chybět nebude ani dětský koutek a slosování o atraktivní ceny. Pokud budete chtít Mikulášovi vzkázat nějaké podrobnosti o vašich nejmenších, prosím, zašlete nám svou rezervaci i se zprávou pro Mikuláše do 25. 11. 2022. Parkování a Wi-Fi zdarma. Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Více informací též na https://www.holidayinn.cz/restaurace
Adventní brunch 11. 12. 2022
Nadělte sobě a svým blízkým předvánoční dárek a přijďte na nedělní brunch s neomezenou konzumací. Kromě bohatého vánočního bufetu a neomezené konzumace vybraných vín, piva a nealkoholických nápojů se můžete těšit i na slosování o atraktivní ceny. Parkování a Wi-Fi zdarma. Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Více informací též na https://www.holidayinn.cz/restaurace.
Labutí jezero - změna termínu
Vážení návštěvníci, pořadatel představení “Labutí jezero“ oznámil, že kvůli organizačním problémům spojeným s odjezdem divadelních umělců, se turné Divadla "Royal Classical Ballet" přesouvá. Nový termín vystoupení v Kongresovém centru je 15. 10. 2023.
Vstupenky zůstávají v platnosti. Diváci, kterým nové termíny nevyhovují, mohou vstupenky vracet v místě zakoupení do 31. 12. 2022.
 
 
ICCA Congress 2022
Na této pravidelné, každoroční akci asociace ICCA se na třídenní program sjedou tisíce profesionálů a vedoucích pracovníků asociací. Letošní 61. ročník kongresu ICCA se bude konat v Krakówe, od 6.11. do 9.11. a účastnit se ho již opětovně budou i zástupci Kongresového centra Praha. Akce si klade za cíl podpořit závazek celosvětového odvětví k udržitelnější a inkluzivnější budoucnosti. Organizátoři letos navíc uspořádali v rámci kongresu také charitativní sbírku dárků pro ukrajinské děti, do které přispěje i naše Kongresové centrum.
 
IBTM World 2022
Tento pravidelný MICE veletrh bude tento rok probíhat od 29. 11. do 1. 12. 2022 v Barceloně.
Zástupci Kongresového centra Praha a hotelu Holiday Inn Praha zde budou společně prezentovat v rámci destinačního stánku České republiky, organizovaným agenturou Czech Tourism
.
Happiness At Work LIVE!
13.10. u nás v Kongresovém centru Praha proběhne osmý ročník mezinárodní konference Happiness At Work LIVE! O čem bude? Tentokrát rozebere, jak pracovat na štěstí v práci udržitelně. Skvělá firemní kultura může totiž pomáhat lidem i byznysu v časech plných nejistoty.

Na téma udržitelného štěstí promluví světové kapacity i tuzemští řečníci. Kde jinde si budete moci v jeden den poslechnout přeživší Osvětimi, farářku, basketbalistu, ukrajinskou filantropku, psychologa, CEO nebo Head of vibe? 
 
Diana Krall se vrací do Prahy
Jedna z nejlepších současných jazzových zpěvaček vystoupí 20. května 2023 ve Společenském sále Kongresového centra Praha. Zpěvačka, pianistka a skladatelka Diana Krall se do České republiky pravidelně vrací, příští rok to bude již po čtvrté. Je držitelkou dvou cen Grammy a řady dalších ocenění. Její umění přesahuje žánry a udělalo z ní jednu z nejrespektovanějších a nejznámějších umělkyň současné doby.
Videomapping u příležitosti 30. výročí ČKAIT
Na fasádě Kongresového centra Praha proběhne 10. října promítání 30ti vybraných staveb dokončených v minulých 30 letech v ČR. U příležitosti svého 30. výročí videomapping připravuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Akce je součástí doprovodného programu Mezinárodní konference Politiky architektury a stavební kultury, která se koná v rámci českého předsednictví EU. Videomapping oslavující inženýrské profese a technické vzdělání bude probíhat na severní fasádě směrem k Business Centru Vyšehrad (mezi vchody 5 a 6), od 19:30 do 22:00.
 
 
Slavný orchestr Karla Vlacha v KCP
Orchestr Karla Vlacha funguje od roku 1939. Pravidelně s ním vystupovali Josef Zíma a Yvetta Simonová. A právě oni u nás v KCP symbolicky předali žezlo mladší pěvecké generaci - Tereze Maškové a Václavu Noidovi Bártovi. Od letošního roku budou navíc naši budovu využívat jako novou domovskou scénu pro zkoušení, veřejné produkce a koncerty.
PRAGUE MUSSEL WEEK v restauraci Esprit
Nenechte si uplavat 1 + 1 porci mušlí zdarma v rámci festivalu Prague Mussel Week! V týdnu od 26. 9.  - 2. 10. 2022 budete mít v restauraci Esprit jedinečnou možnost ochutnat 3 druhy pokrmů z čerstvých mušlí šéfkuchaře Jana Wiesnera. Voucher na 1 + 1 porci zdarma si jednoduše vygenerujte na www.praguemusselweek.cz a na menu se podívejte zde.
 
Těšíme se na Vás!
 
Ohlédnutí za kongresem ICOM Prague 2022
V srpnu se v Kongresovém centru Praha konal již 25. ročník věhlasné muzejní konference ICOM Prague 2022. Každé tři roky, již od roku 1946, přivádí Generální konference ICOM muzejníky celého světa na jedno místo a společně debatují na téma podpory kulturní výměny a mezinárodní spolupráce, udržitelnosti modelů financování muzeí, sdílí aktuálních témata a inovativní řešení. Letos se jich do Prahy sjelo více než 3 300. Fotogalerie
 
Španělský brunch & flamenco show | Holiday Inn Prague
Přijďte v neděli 25. 9. 20222 na brunch plný skvělého jídla a pití a úžasné flamenco show do hotelu Holiday Inn Prague. Kromě bohatého bufetu a neomezené konzumace vybraných vín, piva a nealkoholických nápojů se můžete těšit i na slosování o atraktivní ceny.  Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Podrobné informace naleznete na bit.ly/Spanelsky_brunch
Sculpture Line
Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku soch výstavy Sculpture Line, kde se můžete seznámit s jednotlivými díly za účasti jejich autorů. Akce probíhá ve spolupráci partnerů ART District Vyšehrad, Prague Congress Centre a Národní kulturní památka Vyšehrad.
KDY: 12. 9. 2022 v 17 hodin
KDE: V KONGRESOVÉM CENTRU PRAHA (setkání u vchodu č.1)
Těšíme se na viděnou
MIREILLE MATHIEU - ANNIVERSARY TOUR 2022
22.10. 2022 vystoupí v Kongresovém centru Praha francouzská šansoniérka Mireille Mathieu. Koncert je součástí velkého evropského koncertního turné Anniversary Tour, na kterém zpěvačka oslaví 60 let na hudební scéně.
Za doprovodu orchestru Mirreille Mathieu představí nejznámější písně ze své dlouhé kariéry, ale i z posledního alba Mes Classiques, ve kterém nazpívala skladby klasické hudby ve speciálních aranžích. To vznikalo v České republice, ke dvěma písním Mathieu dokonce natočila videoklip v prostorách Pražského hradu a Katedrály svatého Víta.
Více informací a vstupenky zde.
 
Labutí jezero
Vážení návštěvníci,
 
Aktualizujeme pro vás informace k připravovanému baletu ”Labutí jezero“, který proběhne v Kongresovém centru Praha v listopadu tohoto roku. Díky momentální situaci nevystoupí divadlo “Moscow State Ballet“ a bude nahrazeno souborem “Royal Classical Ballet“ z Moldavska.
Divadlo „Royal Classical Ballet“ je divadlem klasického baletu. Soubor divadla tvoří absolventi nejlepších choreografických škol v Moldavsku a na Ukrajině, kteří mají kromě vysoké úrovně technického profesionalismu, skvělé herecké dovednosti a schopnost se zcela reinkarnovat na jevišti. Součástí repertoáru divadla jsou celovečerní balety, doplněné úžasnými barevnými dekoracemi a kostýmy. Divadlo úspěšně účinkuje s turné po celém světě. Sólisty divadla jsou přední umělci, jako Sergej Skvorcov z Moldavska a Kateryna Floria a Alexander Pokotilov z Ukrajiny.
 
“Labutí jezero“ je nejslavnějším a zůstává nejoblíbenějším baletním představením po celém světě.
VSTUPENKY: Ticketportal
Kongresové centrum Praha stahuje covidovou ztrátu a prokazuje strategický význam pro Prahu
Pandemie koronaviru významně zasáhla do fungování Kongresového centra Praha, a. s. (KCP) i v roce 2021. Společnost přesto vykázala za rok 2021 tržby ve výši 281 mil. Kč, což představuje nárůst o 11 % oproti předchozímu roku. Rok 2021 byl pro KCP rekordní co do počtu návštěvníků, a to díky umístění Metropolitního očkovacího centra Hl. města Praha. To obsloužilo za půlroční provoz přes 100 000 lidí. Samotné KCP pak loni přivítalo 34 000 účastníků kongresů, konferencí a kulturních akcí. V současné době v centru vrcholí přípravy na předsednictví ČR v Radě EU a postupně se obnovuje kongresový provoz. Výroční zpráva 2021 (PDF 10MB)
 
Lenka Žlebková v pořadu K věci se Štěpánkou Dufkovou
Kongresové centrum se momentálně připravuje na předsednictví ČR v Radě Evropské unie. Budovu ale čekají další změny. Jaká je její současnost i budoucnost, o tom mluvila v pořadu K věci generální ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková.
 
Otevření dobíjecího hubu pro elektromobily
Kongresové centrum Praha spolu s PRE otevřelo nový dobíjecí hub pro elektromobily - největší v Praze. Osm stanic dokáže obsloužit až 15 elektromobilů najednou. Jedná se o sadu sedmi AC dobíjecích stanic s výkonem 2 x 22 kW, které jsou doplněny jednou rychlou DC dobíjecí stanicí s výkonem 75 kW, která umožní rychlé dobíjení. Stanice budou momentálně primárně sloužit potřebám předsednictví ČR v Radě EU. Přístupné budou i veřejnosti. Více informací najdete v tiskové zprávě.
Očkovací centrum - ZAVŘENO
Metropolitní očkovací centrum se již nenachází na v Kongresovém centru. Nově se nachází na adrese Na Strží 1683/40, Praha 4, nedaleko stanice metra C – Pankrác. Více informací na www.mediconas.cz
17. Světový silniční kongres
17. Světový silniční kongres, první post-covidový silniční kongres, se bude konat v Praze 2.- 6. října 2023. Může se to zdát daleko, ale pro kongresový business je takové plánování běžné. Tým KCP je moc potěšený, že si PIARC (Světová silniční asociace), Česká silniční společnost a Český národní výbor PIARC vybral ke konání akce právě naše prostory. Kongres proběhne za podpory Ministerstva dopravy ČR a Slovenské silniční asociace. Více informací o kongresu najdete zde.
 
GŘ na rozhovoru v Seznam Zprávy
Lenka Žlebková, GŘ Kongresového centra Praha mluvila v Seznam Zprávy nejen o tom, jak jsme snížili spotřebu energií na polovinu, ale i o tom, jak se chystáme na předsednictví Rady EU. Dále odhalila také nejbližší plány investic do okolí budovy KCP. Kolik stojí provoz očkovacího centra nebo asistenčního centra? Podívejte se na rozhovor i vy.
Hauser přijede do Prahy v rámci svého prvního sólového turné!
Zakládající člen skupiny 2Cellos známý jednoduše jako HAUSER ohlašuje své vůbec první sólové (a dlouho očekávané) celosvětové turné „Rebel with a cello”. První zastávka bude 17. prosince 2022 u nás v Praze, v Kongresovém centru Praha!
Hudební rošťák a romantik – tak Hausera znají jeho fanoušci, a to především prostřednictvím dechberoucích videí, jako je například nesmírně populární „Beach Party” nebo snový vizuální koncept „Alone Together”. HAUSEROVO první turné „Rebel with a cello” představuje třetí dějství rockového a rytmického retra, které prostupuje do moderních celosvětově známých tanečních skladeb z jeho nového sólového alba „The Player”. Více informací a vstupenky zde.

 
Prázdninový brunch 19.6. 2022
Nalaďte se s rodinou a přáteli na léto a přijďte ochutnat speciality Jana Wiesnera a jeho týmu. Kromě bohatého bufetu a neomezené konzumace vybraných vín, piva a nealkoholických nápojů se můžete těšit na aktivity pro děti a slosování o atraktivní ceny. Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Více informací též na www.holidayinn.cz/restaurace
 
Drink for Ukraine
Více než 40 českých minipivovarů se v sobotu 4.6.2022 sejde v Kongresovém centru Praha. Společně podpoříme Ukrajinu. Přijďte ochutnat to nejlepší z pivní nabídky, otevřeno bude od 11 do 23 hodin. Všechny pivovary budou čepovat bez nároků na honorář. Vstup na akci je zdarma, vchodem č.1.
Akce se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a Člověka v tísni a s přispěním Plzeňského Prazdroje a Rodinného pivovaru Bernard. Více informací na webu akce.

 

Tým KCP na veletrhu IMEX Frankfurt 2022
Kongresové centrum Praha je jedním z vystavovatelů, kterého můžete potkat na stánku G300 na veletrhu IMEX Frankfurt 2022. Naši kolegové zastupují KCP a představují zájemcům novinky v našich službách, zejména technologiích a také v udržitelných řešeních. Návštěvníci veletrhu si mohou sjednat schůzku předem prostřednictvím portálu IMEX, nebo se zastavit u stánku a dohoudnout se na místě. Těšíme se na diskuze o specifikacích Vašich akcí!
Podcast s GŘ Lenkou Žlebkovou - Byznys nářez
Poslechněte si v podcastu Byznys nářez s naší generální ředitelkou, Lenkou Žlebkovou, jak to vypadá s naší naplánovanou rekonstrukcí prostranství kolem budovy, nebo jaké změny vnesl covid-19 do konání kongresů a konferencí. Vrací už se vše k normálu? Co nás ještě čeká? 
Koncert na podporu Ukrajiny - Dobrý večer, jsme z Ukrajiny
Ukrajinci a ti, kterým se Ukrajina stala druhým domovem, komici a hudebníci – nikdy jsme ještě v takové sestavě nevystupovali, navíc někteří z nich před válkou působili v konkurenčních projektech - ale teď nastal čas spojit se a jednat! V úterý 31. května proběhne koncert jehož výtěžek půjde do fondu pro ukrajinské děti, které v této válce trpěly.
Na koncertě vystoupí Sergij Babkin, Alina Pash, Jerry Heil, Olena Kravec, Dmytro Tankovič, Jevgen Smorygin, Viktorija Bulitko, Natalija Garipova, Maxim Konoval, Savyan, Jurij Karagodin. Délka programu je přes 2 hodiny. Vstupenky můžete zakoupit zde.
Kongresové centrum Praha je partnerem koncertu na podporu Ukrajiny "Dobrý večer, jsme z Ukrajiny."
 
Nové vydání časopisu Feel The Change
V novém vydání časopisu Feel The Change si můžete přečíst o prvních post Covidových velkých kongresech a kulturních akcích bez omezení. Jaký byl kongres ESGE Days 2022, čím se zabýval a co na to Prof. Tomáš Hucl? Podívejte se také do zákulisí talk show Posedlí Dakarem! V našich pravidelných rubrikách jsme si opět připravili něco o umění z KCP, o kongresové Praze i cateringu. Rozhovor nám tentokrát poskytl nový Obchodní a marketingový ředitel, Roman Sovják. Přečtěte si o jeho zkušenostech a vizích pro KCP zde.
 
Open House Praha v KCP
V rámci festivalu Open House Praha se již po třetí těšíme na Vaši návstěvu. Naše komentované prohlídky začínají v sobotu 21. května od 10 hodin a končí v 18 hodin. Ve stejný čas můžete dorazit i v neděli 22. května. Letos poprvé máte možnost vidět Konferenční sál, který je miláčkem filmařů a fotografů! Na Vyšehrad můžete přijet metrem C nebo autem a zaparkovat v našich garážích. Pokud Vám po prohlídce vyhládne zajděte do restaurace Espirt v hotelu Holiday Inn Prague, kde můžete posedět i na zahradě s krásným výhledem.
Sázíme vánoční strom
Náš vánoční strom v květináči se v květnu dočkal svého šťastného dne a byl zasazen ke svým kolegům z předešlých let. Stromům se krásně daří a tým KCP má radost ze zvelebování prostranství budovy a přispívání k udržitelnosti Vánoc. 
ESGE Days opět v KCP
Kongresové centrum Praha hostilo od 28. do 30. dubna mezinárodní lékařský kongres ESGE Days. Jde o mezinárodní kongres, který pořádá Evropská společnost gastrointestinální endoskopie. Kongres proběhl hybridní formou, přesto do Prahy přicestovalo přes 2 000 špičkových odborníků z celého světa. Jde o první velký mezinárodní kongres po koronavirové pandemii, který se v Praze konal. Více informací o akci najdete v sekci tiskové zprávy.
Chřestový brunch 29.5.2022
Vezměte rodinu a přátele a přijďte v neděli 29. května 2022 na brunch. Jan Wiesner a jeho tým si pro vás kromě oblíbených pokrmů připravil i speciality z chřestu a můžete se těšit i na degustaci pálenek z českého řemeslného lihovaru Palírna Radlík. Pro děti bude připraven dětský koutek s hosteskou, zaparkovat můžete zdarma a losovat se bude o hřejivou cenu. Rezervace stolu na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu restaurant@holidayinn.cz. Více informací též na www.holidayinn.cz/restaurace
Nedělní brunch s chutí Karibiku
Nemůžete se dočkat léta a rádi byste ochutnali speciality karibské kuchyně? Přijďte na brunch 24. 4. 2022 a dopřejte si neomezenou konzumaci karibských specialit připravených naším speciálním hostem Romanem Dolejšem, Executive Chef Fairmont Golden Prague Hotel ve spolupráci s Janem Wiesnerem. Více informací naleznete na www.holidayinn.cz/restaurace.
 
Rezervace na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu: restaurant@holidayinn.cz
 
Změna termínu koncertu The Wall
Milí fanoušci, pořadatelská agentura koncertu The Wall s lítostí oznámila změnu termínu konání. Akce je přesunuta z důvodu opakovaných a čtných nákaz členů týmu a orchestru Covidem 19, což způsobilo mnohé izolace. Pořadatel by proto nemohl zaručit kvalitu vystoupení. Nový termín je 11.2.2023, čas konání se nemění. Vstupenky zůstávají v platnosti, pokud Vám nový termín nevyhovuje můžete vstupenky vrátit do 30.9.2022 u svého prodejce vstupenek.
Informace ke změně termínu THE MAGICAL MUSIC OF HARRY POTTER
Milí fanoušci filmové hudby Harryho Pottera, s lítostí vás informujeme o změně termínu konání koncertu. Pořadatel byl nucen ho přesunout z organizačních důvodů spojených s nákazou týmu covidem 19. Nový termín akce je 11. února 2023. Děkujeme za pochopení.
Informace ke koncertu Kryštof 2.4.
Vážení fanoušci kapely Kryštof, plánovaný koncert 2. dubna se uskuteční a bude přesunutý z Kongresového do Společenského sálu. Výměna lístků bude probíhat přímo na místě, společností Ticketstream, která o tom držitele lístků informovala. Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na Vaši návstěvu.
 
Vyjádření ke zrušeným kongresům EBTM a ELCC
Nadcházející jarní kongresy The 48th Annual Meeting of the European Society for Blood and Marrow a the European Lung Cancer Congress byly bohužel přesunuty z Kongresového centra Praha do online prostoru z důvodu umístění Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině v Kongresovém sálu. Po zvážení všech okolností, včetně možnosti přesunout akce do jiného konferenčního centra se organizátoři rozhodli pro výhradně virtuální verzi kongresu. Tým Kongresového centra Praha lituje vzniklých komplikací pro tyto dlouho očekávané a plánované akce, není však schopen ovlivnit evropskou bezpečnostní situaci jinak, než tak, že bude pomáhat potřebným lidem z Ukrajiny.
Velikonoční Take Away
Chcete si o velikonočních svátcích dopřát skvělé lahůdky bez složitého vaření a pečení? Využijte nabídku tradičních i netradičních velikonočních pokrmů šéfkuchaře Jana Wiesnera a šéfcukráře Stanislava Rojta a jejich týmů. Stačí si jen vybrat v našem e-shopu a objednat. Objednávky přijímáme až do 8. 4. 2022 a navíc při objednávce nad 2.000 Kč od nás obdržíte dárek.
E-shop: https://eshop.holidayinn.cz/velikonocni-nabidka/
Informace ke zrušení koncertu The Rock Orchestra
Vážení návštěvníci, pořadatel koncertu The Rock Orchestra s lítostí oznamuje, že kvůli nešťastným okolnostem, které nemohl ovlivnit, nemůže koncert 25. března 2022 v Praze proběhnout. Pořadatel je nucet koncert zrušit a všem bude vracet peníze za zakoupené vstupenky. Za tímto účelem se prosím obracejte na společnost, která vám vstupenky prodala, automaticky dostanete své peníze do 10 dní zpět na svůj bankovní účet. Prosíme omluvte vzniklé potíže,  děkujeme za podporu The Rock Orchestra.
Průběh kongresových akcí v souvislosti s asistenčním centrem pro uprchlíky
Nejsme lhostejní k současné situaci a jsme hrdí, že Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v Hlavním městě Praze je umístěno právě u nás, v KCP. Centrum momentálně využívá prostory v přízemí a také Kongresový sál. S organizátory eventů konaných v příštích dvou měsících v Kongresovém centru Praha jsme v úzkém kontaktu a společně řešíme veškeré aspekty průběhu jejich akce. Budova KCP má nejen skvělé dispozice pro pořádání více eventů ve stejnou dobu, ale tým KCP má i dlouholeté zkušenosti s řešením složitých situací, a jsme připraveni udělat vše pro to, aby Váš event proběhl bez jakéhokoliv omezení. V prostoru přízemí budovy máme 11 vchodů a KCP je možné rozdělit na 3 naprosto samostatné části – Kongresovou, Jižní a Společenskou – a to tak, že nedochází k žádné interakci účastníků eventů konaných v různých částech budovy. O případných změnách budeme informovat na našem webu.
Výstava Can Tech Save The World?
Zveme Vás na výstavu při příležitosti 11. Světového kongresu environmentálního vzdělávání (11. World Congress of Environmental Education). Výstava Can Tech Save The World? představí švýcarská a česká řešení v oblasti čistých technologií a otevře 14.3. 2022. Přeměna CO2 na umělý kámen nebo bezemisní doprava, to jsou jen střípky z projektů, které budou představeny. Přijďte se podívat!
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině – KACPU
V prostorách Kongresového centra Praha funguje non-stop společné asistenční centrum pro hlavní město Prahu a Středočeský kraj. Kongresové centrum Praha je pouhým poskytovatelem prostoru a celé centrum pomoci je koordinováno Českým červeným křížem spolu s Magistrátem hlavního města Prahy.
8. března vnizklo speciální registrační místo pro pomoc v centru u nás. Registrujte se na webu pomaháme Praze.
Informace, jak se můžete zapojit do pomoci přes ČČK najdete na webu. Momentálně ČČK nehledá další dobrovolníky, pokud se situace změní, bude to uveřejněno na webu Českého červeného kříže. Mějte prosím trpělivost, mnozí pomáhají teď a později už nemusí mít tu možnost a poté se jistě dostane řada i na Vás. Pomoc bude potřeba dlouhodobě.
Svou pomoc můžete také nabídnout na centrálním místě pomoci Ukrajině, kde se Vaše nabídka dostane tam, kde ji nejvíce potřebují. Zaregistrovat se můžete zde. Nebo se také můžete zapojit jako dobrovolník přes Armádu spásy.
Rádi byste pomohli teď, ale nevíte, co všechno je potřeba a jak se můžete zapojit? Odpovědi na Vaše otázky najdete na webu Stojíme za Ukrajinou. 
Dobrovolníci, kteří mají znalosti ukrajinštiny/ ruštiny a češtiny se mohou registrovat zde.
Nejvíce přehledných informací a rozcestník najdete na webu Naši Ukrajinci. Tam se dozvíte také co poradit Ukrajinci po příjezdu do ČR, jak a kde zařídit vše potřebné.

V Kongresovém centru Praha není sběrné místo pro materiální pomoc.
Materiální dary v podobě hraček, oblečení či trvanlivých potravin směřujte na Šatník, který sídlí v Holešovicích. Sledujte výzvy na jejich webových stránkách, případně na Facebooku. Ukrajinské maminky si tam chodí vybrat oblečení a mnohé tam i pomáhají se tříděním. Odsud putuje oblečení i do dalších center po ČR, které nahlásí, že ho potřebují. Dostane se tak k potřebným. I na Praze 11 můžeze využít sběrného místa, odkud bude materiální pomoc distribuována na Ukrajinu i do ČR. Co je momentálně nejvíce potřeba najdete zde.  Další sbírku pořádá také Dvůr Kobylisy, vše co momentálně poptává najdete na Facebookových stránkách zde. Materiálně můžete také přispět do Domu Dobra v Karlíně. Aktualizovaný seznam žádaných věcí najdete ve stories na Instragramové stránce dumdobracz. 
Pokud chcete přispět do sbírky oblečením a momentálně jsou všechny sbírky oblečení uzavřené, tak vyčkejte. Pomoc bude distribuovaná, oblečení se rozebere a vy budete mít opět šanci přispět. Přispívejte však pouze čistými a neponičenými kusy oblečení. 

Děkujeme za Vaši ochotu a vůli pomáhat!
ZRUŠENO - Drink for Ukraine

Benefiční pivní festival „Drink for Ukraine“ plánovaný na sobotu 5.3.2022 v Kongresovém centru Praha se neuskuteční.

Organizátoři nechtějí zabírat místo, které může poskytnout teplo a přístřeší lidem, kteří prchají před válkou.

27. 3. 2022 Nedělní brunch s chutí Itálie

Vydejte se s námi na další gurmánskou cestu. Pod taktovkou Michala Netolického si tentokrát budete moci pochutnat na specialitách italské kuchyně. Dále se můžete těšit na příjemnou atmosféru, přátelský personál, dětský koutek a tombolu s atraktivními cenami. Více informací naleznete na www.holidayinn.cz/restaurace

Rezervace na tel.: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu: restaurant@holidayinn.cz


 
ZŮSTAŇ TU S NÁMI, MUZIKO ČESKÁ
Koncert nejslavnějších melodií k nedožitým 120. narozeninám králů české dechovky Josefa Poncara, Karla Vacka a Jaromíra Vejvody. U pěveckého mikrofonu se objeví mladé zpěvačky a zpěváci, kteří si tento žánr rádi zazpívají –⁠ Barbora Šedivá, Michaela Mrázková, Jan Šimůnek a Václav Dufek.
Termín: 12. června 2022, 16:00 hod
Objednávka vstupenek
 
Děti ráje - změny v představeních
Vážení diváci,
 
s lítostí Vám oznamujeme, že jsme nuceni březnová představení přesunout na podzim 2022.
Vstupenky na březnová a květnová představení zůstávají v platnosti, již je NEMUSÍTE vyměňovat!

 
původní termín nový termín
pátek 4.3.2022 od 19:00 pátek 23.9.2022 od 19:00
sobota 5.3.2022 od 14:00 sobota 24.9.2022 od 14:00
sobota 5.3.2022 od 19:00 sobota 24.9.2022 od 19:00
neděle 6.3.2022 od 14:00 neděle 25.9.2022 od 14:00
   
pátek 11.3.2022 od 19:00 pátek 30.9.2022 od 19:00
sobota 12.3.2022 od 14:00 sobota 1.10.2022 od 14:00
sobota 12.3.2022 od 19:00 sobota 1.10.2022 od 19:00
neděle 13.3.2022 od 14:00 neděle 2.10.2022 od 14:00
   
pátek 6.5.2022 od 19:00 pátek 4.11.2022 od 19:00
sobota 7.5.2022 od 14:00 sobota 5.11.2022 od 14:00
sobota 7.5.2022 od 19:00 sobota 5.11.2022 od 19:00
neděle 8.5.2022 od 14:00 neděle 6.11.2022 od 14:00

 
The Rock Orchestra
The Rock Orchestra při svíčkách. Uslyšíte hity od skupin Metallica, RATM, MötorHead, Linkin Park, Led Zep, Evanescence, GnR a DALŠÍ! Vydejte se s námi na dechberoucí jízdu s naším komorním orchestrem. Projedeme se posledními 40 lety toho nejlepšího ze světa rocku a metalu a zažijeme nezapomenutelnou atmosféru živého orchestru podtrhnutou svitem svíček. www.ticketarena.co.uk/events/the-rock-orchestra-pri-svickach-praha-1
GREGORIAN – 20TH ANNIVERSARY WORLD TOUR – ÚNOR 2022
KONCERTY NENÍ MOŽNÉ ODEHRÁT
 
Pořadatel koncertů FP PRO, s.r.o. přes veškerou snahu nenašel možnost, jak koncerty řádně odehrát kvůli situaci kolem SARS-COV-2 COVID-19.
 
1.
Vládní restrikce pro 1.000 účastníků na koncert, kdy do Prahy bylo vydáno 2,700, Pardubic 3.175 a Ostravy 3,515 vstupenek.
Bohužel bychom vůbec nebyli schopni určit, kdo na koncert má jít a koho na koncert nepustit,
nechtěli jsme poškodit žádného z našich zákazníků, majitelů vstupenek.
Žádost o výjimku v počtu diváků byla Ministrem zdravotnictví p. Válkem zamítnuta, zpráva je tady ke stažení.
 
POSTUP PRO VRACENÍ VSTUPNÉHO OD 15.2.2022
 
1.
Vstupné se bude vracet podle zákona č. 247/2020 na ochranu pořadatele, a to po 31.10.2022.
Vracení vstupného může řešit pouze zákazník, který vstupenky zakoupil a to prostřednictvím zákaznického e-mailu, který je uveden v vstupenkovém systému.
Vrácení vstupného žádejte tam, kde jste vstupenky skutečně zakoupili. Vstupenky prodané na www.gregorian2020.cz vrací společnost smsticket.cz.
2.
Výjimkou jsou vstupenky na přidaný koncert 12.2.2022 ve 14:00 v Praze,
a také vstupenky prodané v období 10-12/2021, mají na sobě datum konání s rokem 2022.
Na tyto vstupenky se zákon č. 247 / 2020 nevztahuje a vstupné bude kompenzováno v plné výši po 15. 2. 2022.
3.
Mimořádná domluva mimo zákon č. 247/2020
Pokud na Vás platí podmínky zákona č. 247 / 2020, máte možnost uzavřít Mimořádnou dohodu
se souhlasem s vrácením 80% vstupného a získat většinu svých peněz zpět ihned po 15.2.2022.
Dohodu uzavřete podle toho, u koho jste vstupenky zakoupili.
Buď přímo s pořadatelem FP PRO nebo se společností smsticket.cz, která při uzavírání dohody zastupuje přímo pořadatele FP PRO.
 
Opatrujte se a buďte zdraví a v pořádku.
Těšíme se na Vás v lepších časech.
 
PRAVIDLA PRO VSTUP NA KULTURNÍ AKCE

Vážení návštěvníci, pokud se k nám chystáte na jakékoliv kulturní představení, přečtěte si prosím pozorně podmínky pro vstup.

Při vstupu je nutné se prokázat jedním z potvrzení:
 • Potvrzení o ukončeném očkování proti onemocnění COVID-19
 • Potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního výsledku testu neuplynulo více než 180 dní a účastník je bez klinických příznaků onemocnění COVID-19
 • Dětem do 12 let stačí pouze platná vstupenka

Potvrzením o negativní PCR testu (ne staršího než 72 hodin) se mohou prokazovat pouze:
 • Děti ve věku 12 - 18 let
 • Osoby v procesu očkování
 • Osoby neočkované ze zdravotních důvodů (na základě lékařského potvrzení)


POZOR! Negativním antigenním testem ani samotestem se na akcích již prokazovat nelze.


Ve všech prostorech KCP je nařízeno nosit ochranu úst a nosu (respirátor FFP2 nebo NANO rouška).
KCP si vyhrazuje právo zamezit přístupu do objektů osobám, u kterých existuje důvodné podezření na výskyt závažného respiračního onemocnění.


Děkujeme za pochopení a respektování výše uvedených pravidel!
Váš KCP team

 

NEDĚLNÍ BRUNCH S CHUTÍ ASIE
Vydejte se s námi v neděli 30. 1. 2022 na gurmánskou cestu po Asii. Jan Wiesner, náš šéfkuchař si tentokrát pozval i speciálního hosta, Tomáše Kalinu, který autentické nudlové variace objevoval přímo v Asii.  Společně vám tak naservírují speciality z korejské, thajské, indonéské či malajské kuchyně.

Brunch Menu ➡️ https://www.holidayinn.cz/cz/brunch

Rezervace na ☎️ (+420) 296 895 030 nebo ????restaurant@holidayinn.cz.

Těšíme se na Vás!
MAMMA MIA - NOVÉ TERMÍNY!
Vážení návštěvníci, máme pro vás malý vánoční dárek, a to NOVÉ TERMÍNY NA MUZIKÁL MAMMA MIA, které jsou naplánované na ZÁŘÍ 2022. Ponechte si prosím své vstupenky, protože zůstanou v platnosti i na přeložená představení dle rozpisu níže. V případě, že se Vám nový termín nehodí, je možné vstupenku u svého prodejce vyměnit za jiný nabízený termín.
 
Původní termín 26.12.2021 - 14:00               nový termín 3. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 26.12.2021 - 19:00               nový termín 3. 9. 2022 - 19:00
Původní termín 27.12.2021 - 19:00               nový termín 4. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 28.12.2021 - 19:00               nový termín 11. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 29.12.2021 - 14:00               nový termín 10. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 29.12.2021 - 19:00               nový termín 10. 9. 2022 - 19:00
Původní termín 30.12.2021 - 14:00               nový termín 17. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 30.12.2021 - 19:00               nový termín 17. 9. 2022 - 19:00
Původní termín 2.1.2022 - 14:00                   nový termín 18. 9. 2022 - 14:00
Původní termín 2.1.2022 - 19:00                   nový termín 18. 9. 2022 - 19:00

Přejeme všem veselé Vánoce!

 
THE MAGICAL MUSIC OF HARRY POTTER
VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, RÁDI BYCHOM VÁS UPOZORNILI, ŽE KONCERT JE PŘESUNUT NA 11. 2. 2023.
Jedinečný filmový a hudební zážitek u nás v KCP! Nejlepší hudba ze všech filmů o Harrym Potterovi a muzikál se symfonickým filmovým orchestrem The Harry Potter Films jsou jednou z nejúspěšnějších sérií v historii kinematografie.

Hudba, která získala řadu cen, nejen v Londýně a New Yorku přichází poprvé v jedinečném koncertním večeru s bratry Weasleyovými do Evropy.
Originální herci, magie, hvězdní sólisté, sbor a symfonický orchestr uvedou magickou hudbu Harryho Pottera do života!

Program zahrnuje filmové soundtracky čtyřnásobného držitele Oscara Johna Williamse, Patricka Doyla, Nicolase Hoopera a držitele Oscara Alexandra Desplata a to nejlepší z hudby "Harry Potter a Prokleté dítě".

Délka představení: přibližně 2 hodiny včetně přestávky 20 minut


 
THE WALL IN CONCERT
VÁŽENÍ NÁVŠTĚVNÍCI, RÁDI BYCHOM VÁS UPOZORNILI, ŽE KONCERT JE PŘESUNUT NA NOVÝ TERMÍN 20. 4. 2022.
Pocta největší rockové opeře všech dob a oslava 40. výročí legendárního koncertního turné skupiny Pink Floyd. Součástí jedinečného koncertu 6. 1. 2022 jsou hudebníci a zpěváci z původních turné Pink Floyd a Rogera Waterse.
Pro diváky budou připraveny originální písně koncertů "The Wall" a také další hudba od Pink Floyd, včetně When The Tigers Broke Free z alba The Final Cut. Koncert bude obsahovat překvapivé hosty, světelnou show a projekce - slibuje, že bude důstojnou a jedinečnou oslavou výročí "největší koncertní tour všech dob“, pokud citujeme fanoušky Pink Floyd z původního turné.
OČKOVACÍ CENTRUM
Rádi bychom vás informovali, že očkovací centrum je NOVĚ PŘÍSTUPNÉ Z VCHODU Č. 4.

PROVOZNÍ DOBA:
PO – NE               8:00 – 11:50 | 12:20 – 20:00
Poslední pacient je objednán vždy 30 minut před koncem otevírací doby. 

Veškeré informace k objednávkám a provozu očkovacího centra naleznete ZDE.
LORDS OF THE SOUND
Vážení diváci, máme pro vás dobrou zprávu!

Koncert se uskutečnění v plánovaném termínu 29.11.2021 v Kongresové centrum Praha

Dle nových vládních nařízení ohledně omezení počtu diváků, se představení odehraje dvakrát.
- pro zákazníky, kteří si koupili lístky na Ticketportal.cz - se představení odehraje v 18:00
- pro zákazníky, kteří si koupili lístky na Ticket-online.cz - se představení odehraje v 21:00
Délka představení je 2 hodiny bez přestávky.

Uděláme maximum, abyste si vystoupení naplno užili.
Těšíme se na Vás!
PRAVIDELNÉ NEDĚLNÍ BRUNCHE
V neděli 28. 11. 2021 se bude opět konat oblíbený nedělní brunch šéfkuchaře Jana Wiesnera a jeho týmu. Přijďte ochutnat speciality z masa a ryb, sushi, víno, pivo, nealkoholické nápoje a lahodné dezerty šéfcukráře Stanislava Rojta.
Pro děti bude připraven dětský koutek.

Rezervace a bližší informace na tel. čísle: (+420) 296 895 030 nebo e-mailu: restaurant@holidayinn.cz nebo na stránkách www.holidayinn.cz/cz/brunch.

Těšíme se na Vás!

Další termíny:
5. 12. 2021 – Mikulášský brunch
19. 12. 2021 – Adventní brunch

 
SPUSTILI JSME NOVÝ E-SHOP!
Plánujete oslavu nebo se vám prostě jen nechce vařit? Vyzkoušejte náš nový e -shop a objednávejte z pohodlí domova či kanceláře. Nabídka je opravdu široká, od vynikajících dortů a zákusků šéfcukráře Stanislava Rojta, až po jídlo na víkend či svatomartinskou husu od šéfkuchaře Jana Wiesnera a jeho týmu.

Se svou objednávkou můžete začít ZDE.

Dobrou chuť!
GALAVEČER IAF 3
Fanoušci bojových sportů se mohou 13. 11. 2021 těšit na další MMA parádu, GALAVEČER IAF 3, a to na jednom z nejslavnějších míst české zápasnické scény – u nás v kongresovém centru.
Legendární turnaje Heaven or Hell, na kterých exceloval Ondřej „Spejbl“ Hutník, Jaroslav „Číňan“ Poborský, nebo i slavný boxerský zápas mezi Jurijem Krivoručkem a Rosťou Osičkou. To jsou jen namátkou velké akce, které pořádalo Kongresové centrum v Praze. Nyní na ně naváže IAF 3.

Proč? Prostě proto, že zde byla vždy parádní atmosféra. Co se týče prostorů s kapacitou do 1500 lidí, je to nejlepší místo na bojové sporty u nás. Sám jsem tam byl tak sedmkrát, osmkrát. Poprvé jsem tam naživo viděl Melvina Manhoefa či Jörgena Krutha, naprostou světovou elitu kickboxu a také MMA,“ vysvětluje volbu arény pro turnaj jeden z promotérů I Am Fighter Petr „Píno“ Ondruš.

Postupně odtajňovaná fightcard už nyní láká. Postaví se proti sobě Michal Nepraš s Ofirem Leibelem, na staré časy zavzpomíná i „Číňan“ Poborský, že nedostává pozvánky do zahraničních organizací náhodou (byť to posledně na Bellatoru nevyšlo dle představ), bude chtít dokázat Petra Částková, bojovat budou také Cao Willy či Steven Krt.

Více o akci ZDE.

➡️ VSTUPENKY můžete zakoupit v síti GOOUT.NET.
 

PRAGUE MUSSEL WEEK 13. - 19. 9. 2021
Nenechte si uniknout 1 + 1 porci mušlí zdarma! V týdnu od 13. - 19. 9. 2021 budete mít v restauraci Esprit jedinečnou možnost ochutnat 3 druhy pokrmů z čerstvých mušlí šéfkuchaře Jana Wiesnera. V rámci Prague Mussel Week navíc můžete získat voucher na 1 + 1 porce zdarma a postup je jednoduchý.

Více informací se dozvíte na stránkách www.holidayinn.cz nebo www.praguemusselweek.cz.

Těšíme se na Vás!
ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY
Od středy 1.9. 2021 se mění otevírací doba Metropolitního očkovacího centra na: OTEVŘENO / Po - Pá 8.00 – 14.00, ZAVŘENO / So a Ne
Kompletní ukončení provozu očkovacího centra bude 17. 9. 2021.
KURZY VAŘENÍ S ŠÉFKUCHAŘEM JANEM WIESNEREM
Chtěli byste umět připravit menu jako šéfkuchař či jen zdokonalit své kuchařské dovednosti? Pak je „Kurz vaření s Janem Wiesnerem“ přesně tím pravým pro Vás. Během kurzu se můžete těšit na individuální péči šéfkuchaře a personálu, kvalitní a čerstvé suroviny, víno a nealkoholické nápoje, certifikát o absolvování kurzu, zapůjčení vybavení a mnoho dalšího.

Pro více informací se na nás neváhejte obrátit na tel.: (+420) 296 895 030

Těšíme se na Vás!

Team Holiday Inn Prague Congress Centre
OPEN HOUSE PRAHA 2021
O víkendu 7. - 8. 8. 2021 Vám v rámci festivalu OPEN HOUSE PRAHA znovu otevřeme dveře dokořán. Zastavte se u nás mezi 10:00 - 18:00 na komentovanou prohlídku budovy, jejíž součástí je i výstava "Od Pakulu ke Kongresáku" ke 40. výročí KCP.

Více informací o festivalu naleznete ZDE a o výstavě ZDE.

UPOZORNĚNÍ: 
 • Prosíme ZTP osoby, aby se hlásily u organizátorů u vchodu do budovy, bude jim zajištěn individuální přístup.
 • Do budovy není možný vstup s dětskými kočárky.

Těšíme se na Vás!
HAPPY HOUR
Přijďte s kolegy či přáteli na drink! V rámci Happy Hour, každý den od 17 do 19 hodin, si na terase či v zahradě hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre můžete dát vybrané koktejly za 99,- Kč a Dačický ležák za 49,-Kč.
Těšíme se na Vás!
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY KCP
V rámci výstavy "Od Pakulu ke Kongresáku", která je až do 12. 9. k vidění na foyer ve 2. patře, jsme pro všechny zájemce připravili KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY kongresového centra. Konají se KAŽDOU STŘEDU OD 14:00 a sraz je před VCHODEM Č. 5. 

Vstupné je ZDARMA a není nutná předchozí rezervace.

Na prohlídce Vám ukážeme ty nejkrásnější sály a salónky, například i ten, ve kterém se natáčela reklama s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Těšíme se na Vás!

Více o výstavě:


 
UŽ JEN JEDNA NOC V HOLIDAY INN PRAGUE VÁM ODEMKNE CELÉ MĚSTO!
Holiday Inn Prague Congress Centre se opět připojil k programu „V Praze jako doma“, díky němuž máte možnost získat volný vstup do muzea, na památky, do zoo a na spoustu dalších atrakcí. Stačí si jen zarezervovat pobyt a užít si spousty zážitků.

Více informací naleznete ZDE.

Těšíme se na vás!
CHYSTÁME PRO VÁS VÝSTAVU!
V rámci oslav našeho 40. výročí od otevření pro Vás připravujeme výstavu s názvem "OD PAKULU KE KONGRESÁKU" o minulosti a budoucnosti vyšehradské dominanty. Výstava je určena pro širokou veřejnost a bude umístěna v reprezentativních prostorách s úžasným výhledem na panorama Prahy.

A na co se můžete těšit?
 • Výstava zmapuje 4 dekády historie kongresového centra.
 • Hlavní témata obsáhnou kulturní a společenské akce, politické události, výstavy a mezinárodní kongresy.
 • Součástí výstavy budou i komentované prohlídky prostor, které standardně nejsou přístupné veřejnosti.
 • Představíme Vám také hodnotná umělecká díla z našich depozitářů od věhlasných malířů a sochařů.
Veškeré aktuální informace naleznete ZDE.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

PARTNERY VÝSTAVY JSOU:


   
    

 
GARDEN BRUNCH
Oblíbený nedělní brunch v zahradě restaurace Esprit se bude opět konat v neděli 27. 6. 2021 od 12:00 hodin. Těšit se můžete na letní speciality z masa a ryb od šéfkuchaře Jana Wiesnera a jeho týmu, letní dezerty od mistra cukráře Stanislava Rojta, příjemnou atmosféru, přátelský personál, relaxační koutek a neomezenou konzumaci vína, piva a nealkoholických nápojů.
Nezapomněli jsme ani na nejmenší a pro ty bude přichystán dětský koutek.

Těšíme se na vás!

Více na https://www.holidayinn.cz/cz/brunch
 
TĚŠÍME SE NA SPOLUPRÁCI!

Věříme, že v teamové práci je síla, a proto jsme dnes podepsali Memorandum o spolupráci s Prague City Tourism a NKP Vyšehrad. Naším cílem je zvýšení povědomí a atraktivity lokality Vyšehradu a okolí kongresového centra pro české i zahraniční turisty a podpořit tak udržitelný cestovní ruch mimo historické centrum Prahy.

Na fotografii: František Cipro (PCT) / Lenka Žlebková (PCC) / Petr Kučera (NKPV)


SLAVÍME JIŽ 20. NAROZENINY!
Dnes slaví Holiday Inn Prague Congress Centre 20. výročí otevření a my jsme rádi, že tu můžeme být stále pro Vás a s Vámi. Děkujeme za Vaši přízeň!
Pokud byste se rádi dozvěděli více o historii hotelu, můžete si o něm přečíst v novém jarním vydání časopisu Feel the Change.
NOC HOTELU – POZOR ZMĚNA TERMÍNU!
Vzhledem k přetrvávajícím vládním opatřením je projekt Noc Hotelů přesunut z 16. dubna 2021 na nový termín 11. června 2021. Ubytování v některém z našich zrekonstruovaných pokojů pro 2 osoby včetně bohaté snídaně za symbolickou cenu 999,- Kč si můžete i nadále rezervovat na stránkách https://nochotelu.cz/praha/seznam-hotelu/.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.
METROPOLITNÍ OČKOVACÍ CENTRUM
Dnešním dnem je Metropolitní očkovací centrum otevřeno pro širokou veřejnost. Jeho kapacita je až 1.000 naočkovaných osob denně, bude otevřeno sedm dní v týdnu a je bezbariérové.

Veškeré potřebné informace naleznete ZDE.
Pro očkování je třeba se předem zaregistrovat přes Centrální rezervační systém.

Infolinka Metropolitního očkovacího centra: 237 777 500
Linka je v provozu od pondělí do pátku 8.00 - 17.00 hodin.
 
KCP SLAVÍ 40 LET!

Na Velký pátek 2. dubna tomu bude již 40 let, co Kongresové centrum Praha otevřelo své brány veřejnosti. V novém čísle našeho časopisu FEEL THE CHANGE se dočtete, jaké milníky byly pro KCP nejdůležitější, jaké poklady se ukrývají v útrobách naší budovy, ale také jak se zde pracuje a jak na různé akce vzpomínají jejich účastníci.

Nezapomeňte se dívat v pátek 2. 4. na zpravodajství CNN Prima News, kde v průběhu celého dne odvysílají několik krátkých vstupů a pak v sobotu 3. 4. od 12:00 na ČT1 na Magazín z Metropole, kde bude o KCP jedna dlouhá reportáž.

Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme na další roky plné kongresů, kulturních a sportovních akcí, ale především na Vás!

VELIKONOČNÍ TAKE AWAY
Užijte si pohodové velikonoční svátky a ponechte přípravu velikonočního menu pro Vaši rodinu či zaměstnance na nás a využijte naší nabídky Velikonočního Take Away.
Šéfkuchař Jan Wiesner a jeho tým si pro Vás připravil řadu specialit a navíc při objednávce nad 2.000 Kč od nás obdržíte dárek.
Rezervace přijímáme až do 26.3.2021 na tel.: 739 539 119 nebo e-mailu takeaway@holidayinn.cz.

Více informací naleznete na www.holidayinn.cz/cz/take-away.
ROZHOVOR S LENKOU Ž.
Poslechněte si skvělý rozhovor s naší Generální ředitelkou Lenkou Žlebkovou na Rádiu Z o tom, jak si KCP vede v koronavirové době, jaký byl její první rok v nové funkci a jak vidí budoucnost kongresů.

ROZHOVOR

JIŽ 40 LET SPOLU!
Slavíme! 2. dubna tomu bude již 40. let od otevření Kongresového centra Praha! Dneškem startuje nostalgická jízda, při které si zavzpomínáme na nejsilnější momenty naší existence. A není toho málo - koncerty, mezinárodní kongresy, muzikály, natáčení a další.

Sledujte naše sociální média a podělte se s námi o své vzpomínky. Těšíme se na ně!

FACEBOOK
INSTAGRAM
LINKEDIN
TWITTER
POKRAČUJEME!
I v letošním roce s radostí pokračujeme v naší dlouholeté a velmi přínosné spolupráci s Prague Convention Bureau.
MUZIKÁL DĚTI RÁJE - NÁHRADNÍ TERMÍNY 2021
Vážení návštěvníci, pokud hledáte aktuální informace o NÁHRADNÍCH TERMÍNECH k muzikálu DĚTI RÁJE na rok 2021, najdete je na webových stránkách pořadatele www.detiraje.cz.
 

Kontakt na pořadatele:

CAROUSEL PRODUCTION, spol. s.r.o.
Václavské náměstí 831/21, 110 00 Praha 1 – Nové Město
E-mail: info@carouselproduction.cz
Tel: 224 109 517224 109 518

Pondělí – Pátek 9:30 – 16:00

PŘEČTĚTE SI ...
Dnešní vydání MF Dnes je pro nás srdeční záležitostí. V jeho pražské příloze, metropolitním magazínu City Life, najdete exkluzivní rozhovor s naší generální ředitelkou Lenkou Žlebkovou.
Rozpovídala se o kongresové turistice, umění i svém osobním životě. Celý článek si můžete přečíst ZDE.
POZOR, KONCERT LUKY ŠULIČE 2. ÚNORA JE ZRUŠEN!
Vážení návštěvníci, vzhledem k epidemiologické situaci v ČR je bohužel koncert Luky Šuliče plánovaný na 2. února 2021 ZRUŠEN. Pořadatel prozatím neuvedl náhradní termín. Pro vypořádání vstupenek kontaktujte místo, kde jste své vstupenky zakoupili. Děkujeme!
NOC HOTELŮ
POZOR, ZMĚNA TERMÍNU!
Z důvodu přetrvávajících vládních nařízení je projekt NOC HOTELŮ přesunut z 29. 1. 2021 na termín 16. 4. 2021.
Ubytování v Holiday Inn Prague Congress Center pro 2 osoby včetně bohaté snídaně za symbolickou cenu 999 Kč si můžete i nadále rezervovat na stránkách https://nochotelu.cz/praha/seznam-hotelu/.
Omlouváme se za případné komplikace a těšíme se na Vás!
Českých 100 Nejlepších
Máme velkou radost, že jsme uspěli mezi elitou v celonárodní soutěži „Českých 100 Nejlepších“. Ocenění je pro nás důkazem, že jsme na správné cestě a že se stále držíme na špici ve svém oboru. Je to zásluha nejen všech našich zaměstnanců, ale i vás obchodních partnerů a klientů. Děkujeme!
Šťastný nový rok 2021
Děkujeme vám za přízeň v tomto nelehkém roce a přejeme vám všem hodně pracovních úspěchů v roce nastávajícím!
PCC Live TV Studio
Viděli jste již naše moderní multifunkční virtuální PCC Live TV studio s LED stěnou 13 x 3,5 m? Nyní vám ho rádi představíme v novém videu, které můžete zhlédnout po rozkliknutí příspěvku.
Studio lze využít nejen k tiskovým konferencím, ale například i k natočení vánoční zdravice pro vaše kolegy a zaměstnance.

VIDEO


Podrobné informace o možnostech PCC Live TV Studia a kontakt pro rezervaci naleznete ZDE.
Adventní brunch v hotelu Holiday Inn
Odpočiňte si od vánočního shonu a přijďte na nedělní brunch pod taktovkou šéfkuchaře Jana Wiesnera a jeho týmu. V neděli 20. prosince 2020 od 12:00 do 15:00 se můžete opět těšit na neomezenou konzumaci specialit z masa a ryb, prosecco, víno, pivo, nealkoholické nápoje, vynikající dezerty, dětský koutek a mnoho dalšího. Více informací na ww.holidayinn.cz/cz/brunch
Nominace hotelu Holiday Inn v soutěži Czech Hotel Awards 2021
Je nám potěšením, že i tento rok byl Holiday Inn Prague Congress Centre nominován do soutěže Czech Hotel Awards 2021 v kategorii 4* hotel. Pokud byste nás chtěli podpořit, stačí jen hlasovat prostřednictvím tohoto odkazu. Hlasovat je možné až do 28. 2. 2021 a Vaší podpory si velice vážíme.
 
Vánoční take away
Přenechte přípravy vánočního pohoštění pro Vaši rodinu, zaměstnance či kolegy na nás a využijte naší nabídky Vánočního Take Away. Šéfkuchař Jan Wiesner a jeho tým si pro Vás připravil řadu specialit a navíc při objednávce nad 2000Kč od nás obdržíte dárek. Rezervace přijímáme až do 15.12.2020 na tel.: 739 539 119 nebo e-mailu takeaway@holidayinn.cz. Výdej objednávek bude probíhat až do 24.12.2020. www.holidayinn.cz/cz/restaurace
Vánoční cukroví z cukrárny hotelu Holiday Inn
Objednejte si poctivé máslové vánoční cukroví od mistra cukráře Stanislava Rojta a jeho týmu, které bude k dispozici v 1kg balení s 10 tradičními druhy za skvělou cenu 690Kč. V našem Délicatesse Bistru si navíc již nyní můžete zakoupit „degustační“ krabičky. Tak neváhejte, každý den je k dispozici omezené množství. Objednávky přijímáme až do 15. 12. 2020 na tel. 739 539 119  a e-mailu: takeaway@holidayinn.cz nebo si jej můžete objednat přímo v našem bistru.
Hybridní konference v KCP
Hledáte spolehlivé místo pro uspořádání hybridního eventu? Kongresové centrum Praha to pro vás zvládne na jedničku. V rámci hybridního eventu můžete také využit naše virtuální studio - PCC Live Tv Studio, ze kterého můžete streamovat.
Chcete se s námi pobavit o možnostech, aby váš event byl přesně podle vašich představ? Kontaktujte našeho AV experta Milana Svobodu - infoav@praguecc.cz
Svatomartinské menu domů
Udělejte si radost a přípravu svatomartinského menu přenechte nám. Šéfkuchař Jan Wiesner a jeho tým si pro Vás připravili jako předkrm výbornou domácí škvarkovou pomazánku, husí kaldoun s játrovými knedlíčky a dozlatova upečenou husičku na jablíčkách s červeným a bílým zelím a dvěma druhy knedlíků. Naše menu Vám rádi připravíme s sebou domů. Objednávat můžete již nyní na tel. čísle  Více informací na  www.holidayinn.cz/users_data/Svatomartinske_2020_A4.pdf
 
Multifunkční virtuální studio s LED stěnou
Naše PCC LIVE TV studio je schopné kompletně odbavit vaše virtuální eventy – ať už se jedná o konference, přímé přenosy, koncerty apod. Výhodou studia je možnost zapojení diváků formou hlasování, zasílání dotazů, komunikace s online publikem v reálném čase, s možností reagovat na příspěvky. Máte dotazy? Kontaktujte našeho AV experta Milana Svobodu - avinfo@praguecc.cz
Pronájem pokoje jako kanceláře v hotelu Holiday Inn
Hledáte klidné místo pro Vaši práci? Využijte naší nabídky možnosti pronájmu hotelového pokoje jako kanceláře. Pokoj si můžete pronajmout dle Vašich potřeb na den, týden či měsíc za speciální cenu. V ceně je zahrnut pronájem prostorného pokoje, kávový/ čajový set, připojení na Wi-Fi a parkování. Navíc můžete využít veškerých dostupných hotelových služeb. Více informací na: www.holidayinn.cz/cz/pokoj-jako-kancelar
 
Délicatesse bistro je tu stále pro Vás
Zastavte se v nově otevřeném výdejovém okénku Délicatesse Bistra v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre. Nově pro Vás bude otevřeno výdejové okénko od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00 hodin a těšit se můžete na výbornou kávu, snídani, saláty, polední menu či vynikající dezerty vlastní výroby. Nově nabízíme i možnost rozvozu poledního menu. Více informací na tel.: (+420) 739 539 304. Děkujeme za Vaši podporu a těšíme se na Vás.
KONCERT LORDS OF THE SOUNDS SE RUŠÍ
koncert je ZRUŠEN z důvodu nařízení vlády o zrušení veškerých kulturních akcí od pondělí 12.10.2020.
Výstava umělecké skupiny 3+2 se do 30.10. uzavírá
Dovolujeme si vás informovat, že dočasně uzavíráme výstavu 3+2. Od 10.10. do 31.10. 2020. 
Nový termín koncertu Lord of the Sounds
!POZOR! Koncert Lords of the Sounds proběhne v Kongresovém centru Praha 12.10. ve dvou časových blocích. Pro zákazníky, kteří si vstupenky zakoupili v sítí Ticketportal v 18:00 a pro ty, kteří si lístky zakoupili na ticket-online.cz ve 21:00.  Více informací na stránkách pořadatele


 
RED ALERT!
Připojili jsme se k mezinárodní výzvě na podporu eventového průmyslu. Cílem výzvy je upozornit vládu na urgentní potřebu podpory během koronavirové krize. 
Výstava 3+2 v Kongresovém centru Praha!
Na výstavu této umělecké skupiny z Facebooku se můžete přijít podívat až dokonce roku. Pondělí až neděle, 12.00 – 20.00 hod. Vchod č.5. 
Kavárna na severní terase KCP
Už jste si byli dát výbornou kávu od Zátiší Catering v KOMA buňce na naší severní terase? Teď to můžete rovnou spojit i s návštěvou Czech Design Weeku, který u nás právě probíhá, a to až do neděle 13. 9. 2020. 

Otevírací doba kavárny 9:00 - 18:00
Nový termín koncertu!
Luka Šulić přijede do Kongresového centra Praha 2. 2. 2021. O případných dalších změnách vás budeme informovat.
OPEN HOUSE PRAHA 2020 v KCP
První zářijový víkend, v sobotu a neděli 5.-6., vám otevíráme své dveře mezi 10 a 16 hodinou! Máte jedinečnou možnost podívat se pod pokličku budovy Kongresového centra Praha, kterou většina z vás zná jen jako prostor pro konání velkých kongresů a mezinárodních kulturních akcí. Pojďte si v klidu vychutnat nadčasovou architekturu, neopakovatelný genius loci a umělecká díla, kterých se tady skrývá až na 200. Své dojmy z prohlídky budete moci následně vstřebat v klidu u kávy v naší kavárně Reunion, která pro vás bude otevřená po celou dobu konání akce.
 • Upozorňujeme všechny návštěvníky, že vstup na prohlídku budovy bude umožněn pouze v roušce.
 • Pro osoby ZTP budou připravené speciální prohlídky, a to v každou celou hodinu.
 • Do budovy je zákaz vstupu se zvířaty a dětskými kočárky - trasa pro ně není uzpůsobená
 
Těšíme se vás!
Koncert Luca Šulić je odložen
Milí návštěvníci, Luca Šulić v Kongresovém centrum vystoupí. Pořadatelé momentálně hledají nový termín. Budeme vás o vývoji infromovat. Děkujeme za pochopení.
Pravidelné nedělní brunche Jana Wiesnera v hotelu Holiday Inn

Přijďte na brunch s rodinou či přáteli. Nově se u nás nedělní brunche budou pořádat každou poslední neděli v měsíci a během adventních svátků dokonce každou neděli. Těšit se můžete na gastronomické lahůdky od šéfkuchaře Jana Wiesnera a jeho týmu, příjemnou atmosféru, přátelský personál a neomezenou konzumaci vína, piva a nealkoholických nápojů. Nezapomněli jsme ani na nejmenší a pro ty bude přichystán dětský koutek. Těšíme se na Vás. Více na https://www.holidayinn.cz/cz/brunch
 

 
Informace ke kulturním akcím - podzim 2020
Vzhledem k nestabilní situaci s ohledem na koronavirové opatření se nám množí dotazy ke konání kulturních akcí na podzim 2020. V tuto chvíli nemáme detailnější informace od pořadatelů akcí. V případě změn, či dodatečných informací budeme návštěvníky informovat prostřednitvím našeho webu v aktualitách a také na sociálních sítích. Děkujeme za pochopení.
Tisková konference k charitativnímu běhu Run for Help
Naše generální ředitelka Lenka Žlebková na tiskové konferenci k charitativnímu běhu RUN for HELP. Hotel Holiday Inn poskytl prostory pro pořádání konference a Kongresové centrum Praha má tu čest být oficiálním partnerem této skvělé akce na podporu lidí s hendikepem. Běh se uskuteční v sobotu 25.7. na Praze 7.
OPEN AIR tančírna na terase KCP
Kongresové centrum Praha ve spolupráci s taneční školou HES uspořádala první dva taneční večery pro veřejnost pod vedením profesionálního lektora. Další termíny budou ve středu 8.7. a ve čtvrtek 9.7.  od 18:00 - 21:00. Vstup je zdarma.
Jen jedna noc v hotelu Holiday Inn vám odemkne vstupy zdarma
Holiday Inn Prague Congress Centre se připojil k programu „V Praze jako doma“, díky němuž máte možnost získat volný vstup do muzea, na památky, do zoo a na spoustu dalších atrakcí. Stačí si jen zarezervovat pobyt a užít si spousty zážitků. Pro více informací navštivte naše stránky.
 
Garden brunch
Přijďte na brunch s rodinou či přáteli na zahradu restaurace Esprit. Nedělní brunche se konají v termínech 26. 7. a 30. 8. 2020. Od 12 do 15 hodin si můžete pochutnat na letních BBQ specialitách z masa a ryb, sushi, vínu, pivu, nealkoholických nápojích a vynikajících letních dezertech od mistra cukráře Stanislava Rojta. V zahradě pro Vás bude připravena relaxační zóna a pro nejmenší je zajištěn dětský koutek s hosteskou. Více na
 
 
Zaměstnanci Kongresového centra Praha hlasovali o podpoře neziskových organizací pro rok 2020
Samotnému hlasování zaměstnanců předcházel pečlivý předvýběr komise Asociace veřejně prospěšných organizací (AVPO) a KCP, která vyhodnotila splnění podmínek stran přihlášených organizací. Výsledkem hlasování je podpora centra pro rodiče s dětmi se sluchovým postižením Tamtam, které má jako hlavní cíl to, aby takto postižené děti mohly žít běžný život. Letos organizace slaví 30 let a akcí, která proběhne prostorech KCP s názvem „Jsme tu pro vás už 30 let, Tamtam!“ chce centrum upozornit na problémy, se kterými se setkávají sluchově postižení a zároveň oslavit i své výročí.  Druhou organizací, kterou KCP podpoří je Úsměv mámy, která se zaměřuje na ženy, kterým do života vstoupily psychické obtíže v těhotenství a v období po porodu. V KCP se tak bude konat první odborná konference v ČR o křehké mateřské psychice. 
Lenka Žlebková hovořila v živém vysílání o tom, jak znovu nastartovat ekonomiku
Dnes ve 13:00 byla naše generální ředitelka Lenka Žlebková hostem speciálu cyklu konferencí Jak znovu roztočit kola ekonomiky. Živý přenos konference proběhl u kopule Tančícího domu. Na záznam se podívejte zde 
Speciální balíček Objevte Prahu
Zažijte Prahu jinak a užijte si ji bez davů turistů. S naším výhodným balíčkem "Objevte Prahu" si můžete užít ubytování v nově zrekonstruovaných pokojích s upgradem zdarma, polopenzi, brzký check-in, pozdní check-out, parkování zdarma a mnoho dalších služeb. Více informací
 
Objednejte si skvělé jídlo a vyzvedněte si ho v KCP
Nově si můžete objednat čerstvě uvařená jídla (od polévek po dezerty) od kuchařů ze Zátiší Group . 
Místo osobního vyzvednutí: Café Reunion, Kongresové centrum Praha, vchod č. 5. 
Pondělí - pátek 10-17.00
 


 
Den růžového vína v hotelu Holiday Inn
V úterý 9.6. se můžete těšit na speciální nabídku skleničky růžového vína se sorbetem z jahod, avokáda a balzamika za cenu 95Kč.
Letní BBQ brunch v hotelu Holiday Inn
Populární nedělní brunch je zpět. Přijďte 28. 6. 2020 od 12 hodin ochutnat letní BBQ speciality, burgery, ryby, sushi, víno, pivo, nealko nápoje a vynikající dezerty. Pro nejmenší je zajištěn dětský koutek s hosteskou. Pro rezervace nás neváhejte kontaktovat na tel.: (+420) 296 895 000 či emailu restaurace@holidayinn.czVíce informací

 
Meet with Confidence - Zorganizujte svou firemní akci v hotelu Holiday Inn
Naplánujte a zarezervujte si svou budoucí firemní akci či skupinu dle svých potřeb s flexibilními podmínkami v rámci akce "Meet with Confindence". Více informací
 
Nové termíny muzikálu Děti ráje
Od středy 3.6. si můžete v předprodejích vyměňit vstupenky na podzimní termíny muzikálu Děti ráje. Sledujte webové stránky zprostředkovatele vstupenek https://www.ticketportal.cz/ a stránky muzikálu https://www.detiraje.cz/.
 
Info ke zrušenému koncertu Lary Fabien
Pořadatelé nyní jednají o náhradním termínu s managementem zpěvačky. Zakoupené vstupenky zůstávají nadále v platnosti. V případě, že zažádáte o refundaci vstupenek, bude vám v místě zakoupení vstupenky vystaven poukaz - voucher.  
Více informací v TZ 

 
Hostíme konferenci pořádanou ke zhodnocení koronavirové krize
V Kongresovém centru Praha dnes proběhne konference Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR (ÚZIS).  Účelem setkání je detailní analýza, shrnutí a poučení se z koronavirové situace v ČR, které jsme od března 2020 čelili. Akce se osobně zúčastní na 100 expertů a součástí bude i živý přenos pro dalších 300 účástníků. Jsme velice potěšeni, že si ÚZIS pro svou konferenci vybral právě naše prostory a služby. Více informací na https://nzis-open.uzis.cz/ 
 
 
Otevíráme již v pondělí 25. 5. 2020
Proč se letos trochu nerozmazlit a nestrávit léto jinak? Objevte krásy Vyšehradu a Prahy a dopřejte si komfortní ubytování a výborné jídlo v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre. Otevíráme již v pondělí 25.5. 2020 a těšíme se na Vás. Více informací
Svatby v hotelu Holiday Inn Prague
Hledáte dokonalé místo pro Váš svatební den? Máme pro Vás tip – naši zahradu s krásným výhledem na Vyšehrad a Pražský hrad. Ideální pro uspořádání svatby pod širým nebem s dostatečným soukromím a vynikajícím cateringem. Více informací
Nová služba pro klienty – virtuální studio
Pro naše klienty máme k dispozici Live TV studio se supermoderní LED obrazovkou. Využití studia je multifunkční. Slouží jak k živému vysílání konferencí, tak i k natáčení videospotů, přenosu školení apod. Studio vzniklo ve spolupráci s OneAVTeam. Máte zájem? Spojte se s námi

 
Pronajměte si pokoj jako kancelář v hotelu Holiday Inn
Nová služba hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre – pronajměte si pokoj jako kancelář. Cena zahrnuje pronájem prostorného pokoje, čajový a kávový set, parkování a Wi-Fi připojení zdarma. Více infomací zde - https://www.holidayinn.cz/cz/pokoj-jako-kancelar
Otevírá se Délicatesse Bistro v hotelu Holiday Inn
Již od pondělí 11. 5. 2020 se můžete opět zastavit na snídani, polední menu, lehkou svačinu či vynikající dezerty v našem bistru s letní terasou. Pestrá nabídka pokrmů z čerstvých sezónních surovin je připravená zkušenými profesionály – šéfkuchařem Janem Wiesnerem a šéfcukrářem Stanislavem Rojtem a jejich kulinářskými týmy. Veškeré pokrmy Vám rádi zabalíme i s sebou. Více informací na: https://www.holidayinn.cz/cz/delicatesse-bistro
Nové číslo časopisu je venku!
Už třetí číslo našeho korporátního časopisu Feel The Change je tady. Hlavním tématem je pohodlí, které k pořádání kongresů a konferencí neodmyslitelně patří. Dozvíte se v čem spočívá nadstandardní catering, komfort v KCP, seznámíme vás s dalším uměleckým dílem a mnohem více.  Celý časopis ke stažení zde 
Pandemie z první ruky
Přečtěte si náš nový článek o pandemii pohledem Mudr. Jany Šeblové, ambasadorky kongresu urgentní medicíny EUSEM, který u nás proběhl na podzim 2019. Zde

 
Gregorian mají náhradní termíny!
Pořadatelé Gregorian uveřejnili nové termíny - 10. 12. 2020 v 19:00 – PRAHA, Kongresové centrum (původní termín 12. 3. 2020), 11. 12. 2020 v 19:00 – PRAHA, Kongresové centrum (původní termín 13. 3. 2020)
Výzva neziskovým organizacím se prodlužuje!
Naše nabídka partnerství pro poskytnutí prostor neziskovým organizacím byla prodloužena až do konce května.  Více informací na webu asociace neziskových organizací AVPO 

 
Koncert LUKY Šuliće přesunut na 12.9. 2020
Prohlášení pořadatele: Drazí přátelé, na základě opatření vydaných bezpečnostní radou státu, jsme se rozhodli koncert Luky Šuliče, který se měl konat 29. dubna 2020 v pražském Kongresovém centru, přesunout na 12. září 2020. Zakoupené vstupenky zůstavují v platnosti. Přejeme Vám klidné dny a pevné zdraví. Prosím sledujte web KCP či web pořadatele pro případné další změny.
Velikonoční zajíc z cukrárny hotelu Holiday Inn Prague
Cukrářský tým hotelu Holiday Inn v čele s šéfcukrářem Stanislavem Rojtem připravil úžasné zajíce z pravé belgické čokolády. Zajíc je vysoký 47 cm a váží 2500g. Takže pokud hledáte něco výjimečného k velikonočnímu stolu nebo chcete potěšit své blízké, neváhejte zavolat: 739 539 118. Cena: 850 Kč
Muzikál Děti ráje je odložen na neučito

Vyjádření pořadatele: Vážení diváci a příznivci muzikálu Děti ráje, Vámi zakoupené vstupenky zůstávají v platnost a budou vyměněny na pozdější termín, který v tuto chvíli bohužel nemůžeme říct, neboť nevíme jak dlouho potrvá nařízení vlády. Jakmile budeme mít nové informace, budeme Vás informovat na našich webových stránkách www.detiraje.cz a zasláním e-mailu.

Máme nového obchodního a marketingového ředitele!
Do funkce nového obchodního a marketingového ředitele nastoupil Jan Ferjenčík, který ve funkci nahradil Lenku Žlebkovou, čerstvou generální ředitelku KCP.  Jan Ferjenčík strávil dlouhá léta v IT a před rokem a půl začal svoji kariéru v novém oboru jako business development manažer v KCP. Do funkce marketingového a obchodního ředitele ho jmenovalo představenstvo KCP na základě výsledků několikakolového výběrového řízení. Ve své funkci by chtěl navázat na dosavadní úspěšné obchodní výsledky a ještě více otevírat KCP veřejnosti a novým příležitostem.
Vstup do KCP je možný pouze s rouškou či respirátorem!
Milí nájemci, prosíme, abyste do budovy KCP vstupovali pouze s rouškou či respirátorem. Děkujeme za pochopení.
Hotel Holiday Inn je zavřený
Od dnešního dne je hotel Holiday Inn až do odvolání kompletně uzavřený. Sledujte informace na našem webu. Děkujeme za pochopení.
Daily Fitness Vyšehrad je zavřené!
Informace pro klienty Daily Fitness Vyšehrad:  Na základě rozhodnutí vlády České Republiky musíme bohužel naše centrum na minimálně 30 dní UZAVŘÍT a to od pátku 13. 3. 2020. Platnost vašeho členství, permanentek nebo dárkových vaucherů vám bude posunuta o množství dnů, po kterých bude fitness centrum uzavřeno. Přejeme pokud možno zdravé dny a budeme se těšit na vás po uplynutí karantény. Děkujeme za pochopení. Sledujte i nadále náš web a sociální sítě pro další informace. Odkaz na webové stránky
 
Aktuální informace - koronavir
Do konce března se ruší balet Don Quijote a hologramová show Whitney Houston. Momentálně čekáme na informace od promotéru ohledně dalšího postupu. Co se týče taneční školy HES, plánované lekce v malém sále 13.3.,15.3, a 20.3. proběhnou (vchod do budovy č.9).  Prosím, sledujte novinky na našem webu, jakmile budeme mít nové informace, najdete je zde. Děkujeme za pochopení.
Vystoupení Gregorian je odloženo na neurčito!
Vystoupení Gregorian je z důvodu nařízení ministra zdravotnictví kvůli šíření koronaviru odloženo na neurčito. Pořadatel akce momentálně hledá nové termíny. Více informací v tiskové zprávě 
POZOR!
Kvůli nařízení vlády se ruší dnešní ples Spolku rodičů ZŠ Jírovcova.
NEWTON College je na dobu neurčitou uzavřena
Lenka Žlebková je novou generální ředitelkou KCP
Kongresové centrum Praha má novou generální ředitelku, a to dosavadní marketingovou a obchodní ředitelku Lenku Žlebkovou. Přečtěte si celou tiskovou zprávu o jejím jmenování 
Zátiší Catering získalo cenu za udržitelnost!
Našemu cateringovému partnerovi se snaha o šetření přírody a snižování neekologické stopy vyplatila. Získal totiž cenu Francouzsko-české obchodní komory za udržitelnost. Gratulujeme! 
Přečtěte si nový článek o AV technologiích
Nový článek o tom, co to jsou AV technologie a proč jsou pro eventy důležité. Celý článek zde
Maurerův výběr v hotelu Holiday Inn!
 Přijďte ochutnat Maurerův výběr do restaurace Esprit v hotelu Holiday Inn v rámci již 9. ročníku Grand Restaurant Festivalu 2020. Festivalu se zúčastní celkem 89 top restaurací z celé ČR. Tento ročník je zaměřený na současnost. Co chutná dnešní mladé generaci? Myslíme při tom všem na naši planetu? Kromě oblíbených tříchodových degustací má festival "extra nabídku” například školu sushi, omlazovací pobytové balíčky v celé republice, komentované gastronomické procházky, tematické brunche. Probíhat bude od 15. ledna do 29. února. Rezervujte si svůj termín 
22. kongres Evropské společnosti pro sexuální medicínu
 Od 23. ledna v KCP probíhal v 18 sálech a salóncích třídenní kongres Evropské společnosti pro sexuální medicínu (ESSM). Kongres navštívilo přes 1000 odborníků. Program se týkal růstu od základní vědy ke klinické praxi se širokým záběrem témat jako sexuálního zdraví a disfunkce mužů, sexuálního zdraví a disfunkce žen, sexuologie mužské a ženské genito-urinární rekonstrukční chirurgie, dále také novinky v oboru, nové technologie apod. Zajímavým prvkem kongresu byl boxovací ring, ve kterém se v pravidelných časech konaly debaty  dvou odborníků na určité téma obhajující svůj názor na danou problematiku, a s boxovacími rukavicemi na rukách. 
Na co se můžete těšit
Bublinky vyšuměly, ohňostroje odbouchaly a my jsme se ladně přehoupli do nové roku s čerstvou energií do velmi nabitého roku, který nás v KCP čeká. Už teď je totiž jisté, že pro Kongresové centrum Praha bude magický rok 2020 minimálně tak nabitý jako ten předchozí. Co nás všechno čeká? Proběhnou tady další významné kongresové události se zajímavými tématy. Od medicínských setkání jako je kongres Evropské společnosti pro sexuální medicínu (ESSM), Světový kongres systemické sklerózy, Evropský kongres endokrinologie (ECE), světové setkání psychologů (ICP) nebo třeba kongres molekulárního zobrazování. A pozadu nebudou ani významné kulturními momenty 2020. Těšit se můžete na světovou kouzelnickou show The Illusionists, energií nabitou taneční senzaci STOMP, také se  již tradičně prkna Kongresového sálu promění Největší labutí jezero na světě v podání  Moskevského baletu, zazní světově proslulé gregoriánské chorály při výročí 20 let populárního seskupení Gregorian, vystoupí u nás Metallica Tribute Show se symfonickým orchestrem a mnoho dalších skvělých akcí, které stojí za to je vidět. Kompletní přehled najdete zde 
 
Ohlédnutí za rokem 2019
Konec jednoho a začátek dalšího roku si žádá alespoň malou rekapitulaci toho, co se událo. V tuto chvíli už můžeme říct, že Kongresové centrum Praha má za sebou velmi úspěšný rok. V majestátních prostorách KCP proběhlo hned několik zásadních kongresů, na které budou organizátoři i účastníci dlouho vzpomínat. Rok začal Evropským kongresem hemofilie a přidružených chorob (EAHAD 2019) s rekordním množstvím delegátů, následoval výroční kongres Evropské akademie sportovních věd s již tradičním Saltinovým během na počest tohoto průkopníka sportovní fyziologie, také jsme u nás přivítali experty forenzní genetiky z celého světa (ISFG) a v neposlední řadě taky životně důležitý výroční Evropský kongres pro urgentní medicínu (EUSEM 2019). Ale nebyl to pouze rok významných kongresů. KCP je také centrum kulturního dění. Základy se otřásaly smíchy díky sofistikovanému humoru Jimma Jefferiese, Kongresový sál se proměnil v Největší labutí jezero na světe pod taktovkou Moskevského baletu, reproduktory měly tu čest přenášet nádherné operní hlasy seskupení IL DIVO, zpěvák a skladatel David Deyl na prknech Kongresového sálu oslavil 10 let na scéně, divoženky Celtic Women vnesly na podium ducha keltské kultury. Také jsme u nás přivítali milovníky knih během Humbook festivalu a těsně před Vánoci jsme se stali výkladní skříní top designérů během prestižního Czech Design Weeku. Už teď se těšíme na nový rok plný nových výzev a spousty zajímavých umělců a důležitých kongresů. My se prací bavíme!
Uzavření KCP na Nový rok
Upozorňujeme, že Kongresové centrum Praha bude dne 1.1. 2020, na Nový rok, kompletně uzavřeno.
Krásné Vánoce
Kongresové centrum Praha přeje všem krásné prožití vánočních svátků a mnoho stěstí a zdraví v novém roce 2020. Děkujeme za Vaši přízeň a budeme se těšit na shledání u kulturních příležitostí, kongresů i kulatých stolů. Podívejte se na naše speciální vánoční přání.
 
Nejštědřejší ročník charitativní sbírky Giving Tuesday
Letošní ročník tzv. Giving Tuesday byl tím nejštědřejším v celé jeho dosavadní historii, a i dílčí výsledek sbírky v Kongresovém centru Praha je důkazem toho, že radost z pomoci druhým je nakažlivá. Zapojil se každý druhý zaměstnanec a celkem se vybralo více než 146 ks trvanlivých potravin a hygienických potřeb. Dnes jsme sbírku předali zástupcům z České federace potravinových bank. Využita bude v regionu středních Čech v dětských domovech, azylových domech pro ženy a stacionářích pro seniory. Jsme šťastní, že jsme i my mohli přispět k takovému úžasnému výsledku.
 
KCP jako ráj pro filmaře!
KCP je mimo jiné oblíbeným místem filmařů. Co všechno se natáčelo v prostorách Kongresového centra Praha a jaké hvězdy tudy prošly? To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku. Celý článek zde
Druhé číslo našeho časopis Feel the change je venku!
Druhé číslo našeho časopisu je venku. Na co se můžete těšit? Na rozhovor s ambasadorkou Kongresu pro urgentní medicínu (EUSEM 2019), čeká vás článek o tajuplných AV technologiích, uvidíte další z umělecké dílo KCP pod drobnohledem a mnohem více. Přečtěte si 2. číslo


 
Nový článek o cateringu
Přečtěte si nový článek o nepostradatelnosti cateringu! Už dávno neplatí, že je catering jen o jídle. Celý článek zde
 
KCP se zúčastní charitativní akce Giving Tuesday
 Kongresové centrum Praha se zapojilo do tzv. Giving Tuesday v rámci světového dne dárcovství. Den je určený strategicky na 3.12., hned po nákupním šílenství Black Friday a zároveň na první úterý, které následuje po dni Díkuvzdání. Od 23.11. budou mít naši zaměstnanci možnosti přispět trvanlivými potravinami a hygienickými pomůckami pro děti, které posléze poputují k lidem v nouzi. Zapojte se taky!


 
Televizní klub neslyšících
V našich prostorách se natáčel pořad Televizní klub neslyšících, který měl nedávno premiéru na ČT2 – Miss Deaf Europe a Mister Deaf World. Jedná se o soutěž krásy pro neslyšící, kde Češi bodují. V Kongresovém centru Praha proběhne v roce 2020 další ročník.
Video ke zhlédnutí zde

 
EUSEM 2019
Měli jsme tu čest u nás přivítat unikátní výroční setkání Evropské společnosti pro urgentní medicínu (EUSEM), což je nejvýznamnější vzdělávací akcí v oboru urgentní medicíny organizovanou v Evropě. Každý rok kongres sdružuje profesionály z urgentních příjmů nemocnic. V celkem 19 sálech a soloncích Kongresového centra Praha, se setkali odborníci z různých medicínských oblastí, aby rozšířili své znalosti prostřednictvím prezentací více než 200 profesionálů. Kongres tak pokryl široké spektrum témat včetně přednášek zaměřených na techniku ošetření různých zranění či stavů a specifika ošetřování dětských pacientů či právní rámec lékařské pomoci. Podívejte se na záznam v sekci video
NEWTON College zahájila školní rok v nových prostorách KCP
Vysoká škola NEWTON College zahájila zimní semestr ve zcela nových prostorách Kongresového centra Praha. Celkem 11 učeben pojme v jednom okamžiku 525 studentů. Kapacita pražské pobočky NEWTON College se tak zvýšila až na 1 250 studentů.
 „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat tak zajímavého a významného nájemce, který vnese do okolí budovy spoustu mladé energie a studentského ducha. Získání akademické instituce do nájmu souvisí s novou celkovou koncepcí Kongresového centra Praha a s jeho dlouhodobým rozvojem. Novými projekty a konferencemi zaměřenými na inovace se přibližujeme mladým lidem a novým nápadům, a tak jsme rádi, že se nám i díky NEWTON College daří naplňovat naši strategii podpory vzdělanostní ekonomiky,“ řekl Aleš Bartůněk, předseda představenstva KCP. „NEWTON College v posledních několika letech neuvěřitelně roste. Studenti dnes vyhledávají kvalitní vzdělání v příjemném a podnětném prostředí. Tím, jak se zvyšuje počet našich studentů, zvyšují se i nároky na učebny a zázemí pro studium. Studenti určitě ocení i nedaleký park na Vyšehradě, kde mohou po studiu relaxovat, či sportovat,“ uvedl MUDr. Jan Mojžíš. Celý článek najdete v sekci tiskové zprávy
LABOR EXPO 2019
Ve dnech 25.-26.9. v Kongresovém centru Praha proběhl veletrh LABOR EXPO 2019, což je největší tuzemská přehlídka analytické, měřicí a laboratorní techniky od přibližně 90 vystavovatelů. Program byl velmi rozmanitý a zábavný. Kromě laboratorního vybavení, dílen a pohyblivé laboratoře mohou návštěvníci testovat vlastní vzorky a experimentovat.
Kongres chemie cementu
V celkem 10 sálech a salóncích probíhá ve dnech 16.-20.9. již 15. ročník Mezinárodního kongresu chemie cementu (ICCC). Celkem jsme u nás přivítali na 1000 odborníků a studentů z celého světa. ICCC je mezinárodní renomovaná platforma, která si zakládá na propojování akademického světa a cementářského průmyslu. Zároveň se snaží podporovat diskusi se studenty. Obsahem kongresu jsou nové technologie a trendy při aplikaci cementu. „Byli jsme velmi potěšeni, že se kongres, jehož první ročník proběhl už v roce 1918, udál letos právě u nás“ řekla Lenka Žlebková, obchodní a marketingová ředitelka Kongresového centra Praha.
Přijďte se kulturně nabít do Kongresového centra Praha
Barevné listí na stromech, zkracující se denní světlo a více vrstev oblečení. Tak se ohlašuje nastupující podzim. Čas strávený venku s rodinou a přáteli se přesouvá pod střechy domovů, divadel, výstavních síní či muzeí. Zveme vás proto pod střechu Kongresového centra Praha, které se proměňuje ve vše výše uvedené.
V průběhu října až prosince vystoupí na prknech Kongresového centra Praha hvězdné kvarteto IL DIVO s dechberoucí show “Timeless”. David Deyl společně se Severočeskou filharmonií Teplice zahraje písně z vlastního repertoáru doprovázené hrou na klavír. Vůbec poprvé do České republiky zavítá jeden z nejlepších stand-up komiků světa Jim Jefferies. Milovníci young adult literatury si přijdou na své při setkání s českými a světovými autory a návštěvou zajímavých workshopů v rámci knižního festival Humbookfest. Kongresové centrum Praha zažije podmanivý příběh o lásce, dobru a zlu za zvuku melodií P.I. Čajkovského, a to hned dvakrát. Jedno z nejkrásnějších baletních představení Labutí jezero zatančí ruské baletní soubory – Royal Moscow Ballet a Moscow City Ballet.
Více informací o kulturních zážitcích, které na vás čekají pod střechou Kongresového centra Praha, najdete v sekci Přehled kulturních akcí.
Co si naopak připravilo Kongresové centrum Praha pro účinkující? Ve zrekonstruovaném zázemí a šatnách najdou pohodlí a klid před, v průběhu i po svých vystoupeních.
 
Kongres forenzní genetiky
Bylo nám velkou ctí hostit 28. ročník tohoto Mezinárodního setkání expertů forenzní genetiky (ISFG). Zajímavé prezentace, užitečné workshopy a inspirativní diskuse proběhly v celkem 12 sálech a salóncích. Na kongresu byly představeny nové teorie ale i technologie, které odborníkům pomáhají odhalovat nové poznatky. Na závěr akce prezident kongresu Jiří Drábek dokonce slavnostně věnoval dar dětskému hospici Dům pro Julii v hodnotě 3 000 EUR.
 
Vyjádření KCP, a.s. ke článku na portálu Náš region
Dne 22.8.2019 byl na portálu Náš region zveřejněn článek obsahující nepravdivá a zkreslená tvrzení týkající se údajného odmítnutí nabídky k realizaci muzikálu a vzniku škody ve výši 20 milionů korun na straně Kongresového centra Praha, a.s. Vzhledem k závažnosti prezentovaných informací považuje KCP, a.s. za nezbytné vyjádřit se k neprofesionálnímu jednání některých uchazečů o realizaci projektu muzikálu. Přečtěte si celé vyjádření KCP, a.s. v tiskové zprávě.
Video z kongresu Evropské akademie sportovních věd
Podívejte se na nové video Kongresového centra Praha, které zachycuje atmosféru proběhlého kongresu Evropské akademie sportovních věd, který bych uspořádaný spolu s Karlovou univerzitou.
KCP v roce 2018 v zisku
KCP dosáhlo v roce 2018 zisku ve výši 33 milionů korun, s celkovým obratem společnosti 486 milionů korun. Během roku pokračovala modernizace technického vybavení centra, zmodernizováno bylo i 86 hotelových pokojů Holiday Inn.
Tržby z krátkodobých pronájmů KCP činily 152,2 milionů korun, dlouhých nájmů vzrostly na 157,1 milionu korun zejména díky 100% obsazenosti budovy Business Centre Vyšehrad. V segmentu parkingu byly navýšeny tržby o 22,5 % a celkově bylo dosaženo tržeb ve výši 20,5 milionu korun. S nárůstem průměrné obsazenosti hotelu na 73,9 % Hotel Holiday Inn navýšil tržby na celkových 155 milionů korun. Dle tiskové zprávy celkové náklady společnosti dosáhly úrovně 457,5 milionu korun a provozní zisk činil 35,6 milionu korun. Další rozvoj společnosti počítá v nejbližších letech s výstavbou Nové haly.
Tisková konference Evropské akademie sportovních věd (ECSS)
Zveme vás na tiskovou konferenci kongresu Evropské akademie sportovních věd (ECSS), která je spolupořádána s Karlovou Univerzitou. Přijďte se dozvědět více o sportovní vědě od největších expertů, kteří se v hojném počtu sjeli do Prahy na kongres ECSS. Tisková konference se konná ve středu 3. července od 18 hodin v ZOOMu v Kongresovém centru Praha. Na tiskové konferenci promluví mimo prezidentky ECSS, Joan Duda také Primátor hl.m.Prahy, Zdeněk Hřib, Minitr zdravotnictví, Adam Vojtěch, zlatý olympionik z Londýna, David Svoboda, předsedkyně představenstva Jedličkova ústavu, Taťána Waltrová, rektor Karlovy Univerzity, Tomáš Zíma a v neposlední řadě také prezident kongresu ECSS, Václav Bunc.
Jim Jefferies přijede poprvé do Prahy
Praha si poprvé užijte provokativní stand-up show Jima Jefferies, který přijede do Čech 9. prosince. V Kongresovém centru praha vystoupí v rámci The Night Talker Tour. Do té doby se můžete bavit jeho televizním pořadem na stanici Comedy Central či sledovat jeho podcasty. Vstupenky jsou již v prodeji!
Výroční kongres Evropské akademie sportovních věd
Univerzita Karlova ve spolupráci s ECSS (Evropská akademie sportovních věd) pořádá 24. výroční Kongres ECSS v Praze, od 3. do 6. července 2019 v Kongresovém centru Praha. Konference přivede do Prahy špičkové odborníky z celého světa, aby prezentovali své specifické výzkumy v oblasti sportovních věd a zkušenosti a vize profesionálů, kteří jsou zasvěceni do jedné z nejvíce fascinujících oblastí sportu. Vedle odborného programu je také organizována řada doprovodných akcí, z nichž  nejvýznamnější je 5. ročník Saltinova běhu organizovaného na počest vůdčí osobnosti sportovní fyziologie prof. B. Saltina. Běh se bude konat v pátek 5.července 2019 v podvečer v blízkém okolí Kongresového centra Praha. Srdečně Vás také zveme na tiskovou konferenci, která je pořádána v den zahájení kongresu ve středu 3.7.2019 od 18 hodin v Kongresovém centru Praha. Přečtěte si více v tiskové zprávě.
Nejproslulejší baletní představení Labutí jezero přijede do KCP
Kongresové centrum Praha přivítá v listopadu krásné představení Moscow City Ballet. Labutí jezero je příběh o boji dobra se zlem, o síle lásky a citech, které překonají hranu života a smrti. Úspěch tohoto představení je založen na skvělé choreografii a hudbě. Nelze popsat emoce, které ve vás vyvolá Moscow City Ballet – ty je nutné prožít! Vstupenky na představení můžete zakoupit zde.
 
Změna generálního ředitele KCP, a.s.
Na základě vzájemné dohody mezi představenstvem Kongresového centra Praha a.s. a dosavadním generálním ředitelem Romanem Raimundem Straubem došlo dne 17.4.2019 k ukončení působení pana Strauba na pozici generálního ředitele KCP a.s. Novým generálním ředitelem KCP a.s. byl jmenován Ing. Pavel Habarta, DiS., který nadále zůstává i členem představenstva.
Kongresové centrum Praha obhájilo titul Superbrands 2019
Od března 2019 se Kongresové centrum Praha může pochlubit obhájením titulu uznávaného ocenění Czech Business Superbrands 2019, které se uděluje podle předem daných atributů, jako jsou známost a budování značky, inovace a prestiž. Znovu udělení titulu je pro Kongresové centrum Praha výrazem podpory na cestě za pokračujícím rozvojem společnosti. Více informací se dočtete v tiskové zprávě.
 
Video z proběhlého kongresu EAHAD 2019
Zajímá Vás, jak probíhají několika tisícové kongresy a jak to na takových lékařských kongresech vypadá? Podívejte se, jak probíhal 12. kongres Evropské asociace hemofilie a přidružených chorob, který proběhl v Kongresovém centru Praha a přilákal rekordní množství delegátů. Video najdete v sekci videa.
 
V Kongresovém centru Praha proběhlo předsednictví EU nanečisto
Vláda ČR se připravuje na předsednictví EU v roce 2022. V úterý 19. března 2019 hostilo Kongresové centrum Praha akci pod názvem Předsednictví nanečisto. Cílem této akce bylo předání zkušeností z předsednictví Slovenska a Rumunska ze strany projektového řízení a představení současných audio-vizuálních a komunikačních technologií používaných při něm. Více informací se dozvíte v tiskové zprávě.
 
Volná kancelář k pronájmu
Nabízíme vám pronájem volné kanceláře s plochou 63,86 m2, která je umístěná ve 4.patře v jižní části budovy. Výhled z kanceláře je směrem na Pankrác. Prostor je vybaven vestavěnými skříněmi, kobercem, vnitřními žaluziemi, tel. linkami, PC sítí a klimatizací. Na patře je zájemcům k dispozici kuchyňka a toalety.
Více informací o pronájmu kanceláře, nebo volejte pi. Filipovou 739 539 107
Nabídka barevných konferenčních balíčků
Za každou vyvedenou akcí stojí profesionální služby a zkušený tým. Kongresové centrum Praha má pro Vaši firemní akci speciální nabídku prostor. Vyberte si z volných termínů 2019 jeden z našich barevných konferenčních balíčků  a zažijte akci s výhledem na pozitivní budoucnost svých obchodních vztahů. V Kongresovém centru Praha se budete dívat nejen na své možnosti, ale také na krásné panorama Prahy.
Pivo, Bier & Ale Expo
Dlouholetá tradice českého pivovarství se promítne i do programu akcí Kongresového centra Praha. Uskuteční se zde 3. ročník Pivo, Bier & Ale Expo ve dnech 29. - 30.1.2019 za účasti 70 značek. Přijďte ochutnat a dozvědět se něco zajímavého o profesionálním pivním sommeliérství či surovinách na výrobu piva. Pokud plánujete rozjet svůj pivovar, tak Vás určitě nadchnou zařízení, přístroje a technologie pro stavbu, rozšiřování a optimalizaci pivovarů.
Změny ve vedení společnosti
Kongresové centrum Praha změnilo obsazení svého představenstva. Novými členy představenstva se stal PhDr. Marek Ženíšek, PhD., Ing. Pavel Habarta, Dis. a Ing. Aleš Bartůněk. Změnami prošlo také složení dozorčí rady. Novou členkou dozorčí rady a zároveň místopředsedkyní se stala PhDr. Ing. Arch. Lenka Burgerová a pan Roman Bělor.
Vánoce v Kongresovém centru Praha v ekologickém duchu
Oslavujte s Kongresovým centrem Praha Vánoce v ekologickém duchu. Letos se v přízemí KCP nachází vánoční strom v květináči, aby mohl být na jaře zasazen zpátky do přírody a dál růst. A co letos na Vánoce uděláte pro přírodu vy?
Světlana Zacharova předvede své umění a předá své zkušenosti studentům taneční konzervatoře
 Světová baletní jednička Světlana Zacharova se spolu s předními sólisty a baletními umělci Velkého divadla představí v unikátním novém představení s názvem AMORE, které bude uvedeno ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Kongresovém centru Praha. Na scéně bude Světlana Zacharova zářit vedle takových baletních mistrů Velkého divadla, jakými jsou Michail Lobuchin nebo Denis Rodkin. Zajímavostí je, že součástí návštěvy ruské primabaleríny bude i master class pro žáky Pražské taneční konzervatoře, kteří tak budou mít unikátní možnost poznat její umění zblízka.
 
Nově otevřené Café Reunion
Zátiší Catering nově otevřelo v Kongresovém centru Praha kavárnu Café Reunion, která je přístupná vchodem č.5. Přijďte si pochutnat na domácích obložených chlebech, bagelech či voňavých dortících a zahřát se teplým čajem, nebo kávou. Pro ty, co se chtějí naladit před koncertem, je tu také víno či pivo. Kristýna se na Vás těší od 9:30 do 17:00, po - pá.
Upozornění k akci Michael Schenker Fest

Upozorňujeme, že koncert Michaela Schenkera (14.11.) byl přesunut pořadatelem do klubu ROXY.

V KCP probíhá vývojářský kongres Devcon, technologicky nejnáročnější akce roku
Kongresové centrum Praha se stalo centrem vývojářského kongresu Devcon IV, jehož hlavním tématem jsou kryptoměny. Tato akce přinesla do KCP množství nových technologických zařízení jako např. 3D tiskárny, těžební farmy na kryptoměny, IOT buttons apod. „Účastníci kongresu vystavili IT technologie Kongresového centra Praha zátěžové zkoušce,“ říká Dominik Vrba, který zajišťuje provoz sítě pro tuto technologicky nejnáročnější akci roku. Akce vyžaduje neustávající přenos 2000 Mbit/s internetu do budovy, z toho 1300 Mbit/s přes wifi pro 4000 připojených aktivních zařízení. Nadace Ethereum pořádá Devcon s cílem vzdělávání a posilování komunity, aby mohla vytvářet decentralizované aplikace a vnášet do světa komunitní kulturu.
 
Komunitní lednice v KCP
Kongresové centrum Praha spustilo ve spolupráci s cateringovým partnerem Zátiší Catering projekt komunitní lednice s cílem podpory udržitelného konceptu a snížení objemu vyprodukovaného bio odpadu. Navzdory pečlivému plánování při zajišťování cateringu na akcích se stává, že jídlo na kongresech není spotřebováno a právě pro tyto nedotčené a správně uchovávané potraviny je tu naše komunitní lednice. Všichni zaměstnanci KCP a Zátiší Catering si mohou nabídnout. Věříme, že lidé si zde společně pochutnají čímž se komunita utužuje a zároveň se mohou zamyslet nad tím, jak se správně chovat udržitelně i doma --jak nabádá infografika na dveřích lednice. Touto cestou společně podporujeme myšlenku zero-waste a práce našich kolegů – šéfkuchařů - nepřichází nazmar.
Protireroristické cvičení Policie ČR v Kongresovém centru Praha
Kongresové centrum Praha (KCP) si Vás dovoluje upozornit na konání protiteroristického cvičení ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení PČR, pod záštitou primátorky hl.m. Prahy Mgr. Adriany Krnáčové, MBA a policejního prezidenta genmjr. Mgr. Tomáše Tuhého, Ph.D. Akce proběhne ve dnech 10. a 11. září 2018 v prostorách Kongresového centra Praha a v bezprostředním okolí budovy.
 
Důležité upozornění:
Dne 11.9.2018 od 09:30 do 13:00 hod. bude uzavřený vnější prostor Kongresového Centra Praha, severní terasa, jižní terasa a okolí budovy, včetně uzavření sjezdu z Nuselského mostu směr Pankrác, uzavření silnice od hotelu Corinthia, uzavření kruhového objezdu před KCP. V této době bude jako náhradní silnice otevřena ulice Na Pankráci a z ulice Na Pankráci bude otevřen nájezdový pruh na magistrálu (5. Května), směr Pankrác. Metro Vyšehrad bude otevřeno a pěší trasa bude vedena pod severní terasou, parkem a schody od ulice na Bučance k budově Business Centre Vyšehrad.
 
Prosíme z důvodu přetěžování nevolejte na linku 158 ani 112, jedná se pouze o cvičení.
V případě zájmu o další informace nás kontaktujte na: +420 261 171 111
 
Matrix Live - změna termínu

Akce Matrix Live - Film in Concert bude podle informací od pořadatele ze závažných technických důvodů přesunut na 11.3.2019. Odměnou pro ty, kteří vytrvají do náhradního termínu, bude lepší kvalita promítaného snímku. Tento kultovní film bude uveden v ještě vyšší kvalitě, konkrétně ve 4K rozlišení, které je dárkem studia k 20. výročí filmu. Více informací na stránkách pořadatele: http://filmmusicprague.com/zmena-terminu-koncertu-matrix-live/

Pracujte pro jedno z nejvýznamnějších kongresových center v Evropě
Hledáte novou pracovní výzvu? V současné době má Kongresové centrum Praha, a. s. otevřeno hned několik pracovních pozic. Dejte nám o sobě vědět a pomozte nám stát se atraktivním partnerem pro organizátory všech druhů kongresů, konferencí, výstav a setkání na všech úrovních. Klikněte na svou šanci
Výsledky hospodaření Kongresového centra Praha za rok 2017 jsou již známé
Na Valné hromadě společnosti, která se konala 20. 6. 2018, byla odsouhlasena výroční zpráva včetně účetní závěrky. V hospodaření se v loňském roce promítlo zejména navýšení celkových tržeb a předem plánovaná rekonstrukce prostor a modernizace vybavení. Kongresové centrum Praha navštívilo téměř 250 000 účastníků na 246 akcích. Kompletní výroční zpráva a tisková zpráva o hospodaření. 
Nejvýznamnější setkání lékařských fyziků IUPESM 2018 v KCP
Ve dnech 3. až 8. června 2018 probíhá v Kongresovém centru Praha významný World Congress on Medical Physics & Biomedical Engineering (IUPESM 2018). Toto společné nejvýznamnější setkání medicínských fyziků, biomedicínských inženýrů a zdravotníků z příbuzných oborů je jedinečnou příležitostí k propojení profesionálů z celého světa, učit se a sdílet znalosti a diskutovat o nejnovějších výsledcích výzkumu a technologickém pokroku. A jsme hrdí na to, že právě Praha je prvním městem regionu CEE, které hostí právě tento světový kongres IUPESM 2018. Více informací
Rekonstrukce KCP v roce 2017 v číslech
Kongresové centrum Praha prošlo minulý rok rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací, během níž došlo na rekonstrukci prostor, modernizaci technického zázemí, ale i digitálního navigačního systému a Wi-Fi infrastruktury. Přinášíme to nejzajímavější z rekonstrukce v číslech. Prohlédněte si infografiku
Naše vize a mise
Naší misí je vytvářet skvělé místo pro radost z inspirace, tedy moderní a přátelské místo pro inspirativní vědecká, lékařská, obchodní i politická setkání, která budou pomáhat na svět projektům pro lepší svět. Kongresové centrum Praha bude pokračovat v následujících letech v transformaci v moderní, efektivní, příjemnou, společensky odpovědnou a technologicky vyspělou společnost s prvotřídními službami a ekologickým provozem. Naše vize a mise
Zelené Kongresové centrum Praha
Cítíme zodpovědnost za životní prostředí, a proto čerpáme energii z obnovitelných zdrojů. Nejčistší energie je však ta, která se nespotřebuje. Naším dlouhodobým cílem je celkové snížení spotřeby energie. Od roku 2016, kdy v rámci modernizace Kongresového centra Praha proběhla realizace řady energeticky úsporných opatření, se nám podařilo snížit náklady na energie o 21 milionů korun ročně. Zajímavosti o modernizaci naleznete v sekci Zelené Kongresové centrum Praha.
Praha je osmou nejpopulárnější kongresovou destinací světa
Česká metropole se prosadila ve světové konkurenci a obsadila osmé místo na žebříčku nejpopulárnějších kongresových destinací, který každoročně sestavuje Mezinárodní kongresová asociace ICCA (International Congress and Convention Association). Praha si oproti roku 2016 polepšila o tři pozice a zařadila se tak do TOP 10 kongresových destinací světa jako jsou Barcelona, Paříž, Vídeň, Londýn či Singapur. Tisková zpráva
 
Změna termínu baletního představení Amore
Baletní představení Amore, které se mělo původně konat dne 7. 5. 2018 v Kongresovém centru Praha, se ze strany pořadatele přesouvá na 10. 1. 2019. Vstupenky zůstávají v platnosti bez nutnosti výměny. Pořadatel jako omluvu a kompenzaci dosavadním zákazníkům na místě konání akce v novém termínu oproti předložení platné vstupenky s květnovým datem věnuje CD s představeními Světlany Zacharové.
Příběh Kongresového centra Praha
Podívejte se, jak se rodila tato pompézní budova a jak se postupně mění její tvář. Ať už Vás zajímá historie či budoucnost Kongresového centra Praha, vše se dozvíte v naší nové sekci „Náš příběh“, kde také naleznete exkluzivní rozhovor s Ing. arch. Josefem Karlíkem, jedním ze čtveřice autorů budovy Kongresového centra Praha.
 
Kongresové centrum Praha bude součástí veletrhu IMEX ve Frankfurtu 2018
Kongresové centrum Praha se opět zúčastní významného mezinárodního veletrhu IMEX v německém Frankfurtu, který se koná 15.–17. května 2018. Předpokládá se, že se veletrhu IMEX Frankfurt 2018 zúčastní přes 3 500 vystavovatelů z více než 150 zemí světa. Velmi se těšíme na navázání nových kontaktů, sdílení zkušeností, inovativní nápady, informace a na nové obchodní příležitosti, které nás čekají. Jsme hrdí, že můžeme Kongresové centrum Praha reprezentovat právě na tomto úspěšném veletrhu. Těšíme se na Vás, najdete nás u stánku G300, hall 8!
 
Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre se chlubí zrekonstruovanými pokoji
Hotel prošel v nedávné době rekonstrukcí, díky níž se nyní může pyšnit moderními a designovými pokoji. Konkrétně září novotou 58 exekutivních pokojů a 76 pokojů typu superior standard. Pokojům dominuje svěží styl, v podobě kombinace tyrkysové barvy spojené se světlým dřevem, který přispívá k příjemnému pobytu v hotelu. Pokud se tedy rozhodnete kochat krásami Prahy, hotel Holiday Inn Prague Congress Centre bude i pro toho nejnáročnějšího hosta tím pravým zázemím. Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre
Kongresové centrum Praha získalo ocenění Czech Business Superbrands 2018
Kongresové centrum Praha se od března 2018 pyšní uznávaným oceněním Czech Business Superbrands 2018, které se uděluje podle předem daných atributů jako jsou známost, budování brandu, inovace či prestiž. Pro Kongresové centrum Praha toto ocenění znamená odměnu za dlouhodobé konzistentní úsilí o rozvoj celé společnosti. Tisková zpráva ke stažení
Veselé Velikonoce

Přejeme všem pohodové prožití velikonočních svátků a bohatou pomlázku.

Tým Kongresového centra Praha
Udílení cen za přínos v odvětví kongresového průmyslu Ambassador Awards Evening
V Praze proběhlo dne 21. března v prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy již 9. výroční udílení cen za přínos v odvětví kongresového průmyslu Ambassador Awards Evening. Slavnostní událost pořádá organizace Prague Convention Bureau v rámci svého Ambassador Programu již od roku 2010. Celá akce se konala pod záštitou primátorky Adriany Krnáčové, která se akce také osobně zúčastnila. V rámci večera se udílela Cena Kongresového centra Praha, kterou získali Sanjiv Suri, Ing. Lenka Žlebková a Roman Muška za 56. ročník Kongresu Mezinárodní kongresové asociace ICCA, jehož úspěšná realizace napomohla ke zviditelnění Prahy na mapě mezinárodní kongresové turistiky.
 
Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre otevřel dveře svým partnerům
Tuto středu přivítal hotel Holiday Inn Prague Congress Centre své obchodní partnery, jak z korporátní sféry, tak i z oboru cestovního ruchu, který zastupovaly cestovní kanceláře, v rámci svého Dne otevřených dveří. Všichni pozvaní si tak užili prezentaci o nových pokojích, kterými se bude hotel v brzké době pyšnit, či pestré nabídce prvotřídních služeb hotelu. Součástí odpoledne byla i prohlídka Kongresového centra Praha, kde si návštěvníci prohlédli nově zrekonstruované prostory. Celou akci v hotelu zpříjemňovala partnerům hudba v podobě tónů klavíru. Samozřejmostí byl i vynikající pozdní oběd, během něhož byla skvělá příležitost k navázání nových pracovních kontaktů. Nechyběla ani tradiční tombola, ve které se soutěžilo o pobyty v evropských hotelech sítě Holiday Inn, či romantické večeře. Vydařený den tak všechny obohatil o kontakty, nové informace a příležitosti. Hotel Holiday Inn Prague Congress Centre
Oznámení o zrušení březnového termínu konference Vlk z Wall Street
Konference Vlk z Wall Street, která se měla konat 10. 3. 2018 v Kongresovém centru Praha, se ze strany pořadatele posouvá na 30. 9. 2018. Vstupenky však zůstávají v platnosti.
Vyjádření Kongresového centra Praha ke článku v Lidových novinách
Dne 22. 2. 2018 Lidové noviny otiskly článek s názvem „‚Nerealizovatelné‘. Návrh nové budovy Kongresového centra vede přes pozemky, o které roky probíhá soud“. Kongresové centrum Praha považuje tento výrok za zcela zavádějící! Tisková zpráva ke stažení
Kongresové centrum Praha má novou moderní AV techniku
Konání kongresů a konferencí s sebou nese i ty nejvyšší nároky na techniku, a proto v Kongresovém centru Praha proběhla instalace vysoce moderní audiovizuální techniky tak, aby vyhověla standardům mezinárodních kongresů. Například v Kongresovém sále i Společenském sále jsou nově instalované digitální zvukové pulty DiGiCo včetně potřebného digitálního řetězce využitelného pro audio, video i světelnou techniku. Nově jsme schopni nabídnout více odbavovacích míst v sále dle potřeb klienta s nabídkou velkoplošné projekce a LED stěn až se 4K rozlišením. Pro konference nově nabízíme kompletní registrační systém, videonahrávání prezentací s umístěním na web a možností fulltextového vyhledávání prezentací či úryvků v samotné prezentaci. Jsme schopni poslat stream do jakékoliv zabudované obrazovky v Kongresovém centru Praha a nabídnout účastníkům on-line přenos do chillout zóny tak, aby přesně věděli, co se odehrává na hlavním sále.
 
Kongresové centrum Praha má nové zrekonstruované prostory
Kongresové centrum Praha prošlo v roce 2017 významnými změnami. Proběhly zde úpravy interiérů jak na chodbách a foyerech, tak především v Kongresovém sále, kde byl položen nový koberec, pro větší pohodlí a modernější design prostoru proběhla repase sedaček a ve Společenském sále je hotová repase zábradlí a parket a nátěr stěn i mobilních příček. Došlo i k opravám a modernizaci téměř všech toalet a v přízemí u hlavního vstupu vzniklo nové informační centrum a byly zrekonstruovány i šatny. Úpravy se dočkala i fasáda budovy. Kongresové centrum Praha tak chce ukázat, že jde s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí.

 
Kongresové centrum Praha přivítalo své obchodní partnery v rámci Dne otevřených dveří
Pozvání přijalo více než 200 obchodních partnerů, kteří měli tu možnost nahlédnout do zákulisí Kongresového centra Praha při komentovaných prohlídkách, užít si živou hudbu i občerstvení. Den otevřených dveří se konal začátkem ledna a cílem bylo ukázat, že jde Kongresové centrum Praha s dobou, je moderní a může poskytnout prvotřídní zázemí kongresům, koncertům, výstavám a jiným druhům akcí. Kongresové centrum Praha představilo například nově zrekonstruované prostory, novinky týkající se AV techniky, možnosti sálů, či vylepšenou IT infrastrukturu, která mimo jiné zahrnuje novou Wi-Fi síť se 180 přístupovými body společnosti Cisco. Podle reakcí účastníků se akce povedla a celé Kongresové centrum Praha tak děkuje za jejich návštěvu, zájem a všechny dotazy a podněty, o které se podělili. 
 
PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2018.

Tým Kongresového centra Praha

Prezentace středních škol v Kongresovém centru Praha
V Kongresovém centru Praha proběhla výstava Schola Pargensis, která je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. První ročník výstavy proběhl už v roce 1996 a až do roku 2002 se Schola Pragensis konala v posledním týdnu měsíce března shodně s výročím narození Jana Amose Komenského. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty na ní již tradičně prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Výstava každoročně podává školákům posledních ročníků základních škol ucelený obraz nejen výuky na každé konkrétní škole, ale také následného uplatnění na trhu práce.  Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze. Motto letošního ročníku bylo: „Buď režisérem svého života“ a plakát vytvořil vítěz soutěže o nejlepší grafický návrh Pavel Kuja, který je žákem Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní, a který zvítězil v konkurenci dalších 23 návrhů.
Marketingový festival 2017
5. ročník Marketingového festivalu se koná v Kongresovém centru Praha. Ti nejlepší řečníci, inovativní myšlenky, nově postavený program, ale také skvélé prostředí a výborný catering takovéto akci prostě svědčí.
"Před pěti lety mi definitivně došlo, že je s marketingovými konferencemi něco špatně. Že svým účastníkům nenabízí hodnotu, kterou slibuje cena vstupenky. Tehdy jsem se rozhodl zariskovat: přivézt k nám špičkové zahraniční know-how. A zároveň se v organizaci vyhnout všem nefér fíglům, které používá i řada světových konferencí," říká o festivalu jeho zakladatel.


 
Biochemici se sejdou v červenci 2018 v Praze
Kongres Mezinárodní evropské asociace biochemických společností (FEBS – Federation of European Biochemical Societies) je jedním z největších evropských kongresů na téma biochemie, představuje platformu pro mezinárodní vědeckou výměnu v oblasti nejnovějších objevů v biochemii, molekulární biologii a dalších příbuzných oborech. Kongres zahrnuje kromě přednášek, prezentovanými špičkovými vědci včetně laureátů Nobelovy ceny, také symposia informující o nejnovějších objevech ve výzkumu, posterové sekce a různé workshopy a další aktivity. Očekávaná účast je 2 500 delegátů.
 
Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v KCP
Česká společnost pro biomedicínské inženýrství a lékařskou informatiku a Česká asociace lékařských fyziků uspořádá Světový kongres o lékařské fyzice a biomedicínském inženýrství v Kongresovém centru Praha. Toto společné setkání lékařských fyziků, biomedicínských inženýrů a zdravotníků z příbuzných oborů konané jednou za tři roky je jedinečnou příležitostí k propojení profesionálů z celého světa, učit se a sdílet znalosti a diskutovat o nejnovějších výsledcích výzkumu a technologickém pokroku, stejně jako o nových poznatcích jak v lékařské fyzice, tak v oblasti biomedicínského inženýrství. Vedle čistě vědeckých a technologických témat se kongres v roce 2018 zaměří také na další aspekty profesionálního zapojení do zdravotní péče, jako je vzdělávání a školení, akreditace a certifikace, hodnocení zdravotnických technologií nebo bezpečnost pacientů. Očekáváme 3 000 delegátů.
Lara Fabian Camouflage Tour
Lara Fabian vyjíždí na celosvětové turné a jednou zastávkou bude i Kongresové centrum Praha. Nové turné Lary Fabian s názvem Camouflage bude založeno na jejím anglickém repertoáru. Naváže tak na úspěšné hity jako I Wil Love Again, který dlouho dobýval první příčky světových hitparád, a stal se jednou z nejhranějších písní rozhlasových stanic. Na svém novém albu zpěvačka poprvé spolupracovala s hudebníkem Mohem Denebim a skladatelkou Sharon Vaughn. Tato dvojice slibuje důraz na současný moderní pop sound, který vystřídá dosud spíše klasický přístup. A nový bude nejen zvuk, ale i celý design živých koncertů. Ty budou obsahovat kromě skvělého zpěvu Lary Fabian také světelnou a taneční show, do které bude výrazně zapojena i samotná zpěvačka.
Koncert skupiny Evanescence v KCP
V březnu přivítá KCP slavné hudební uskupení Evanescence. Dvojnásobní držitelé ceny Grammy vystoupí se symfonickým orchestrem a chystaným albem Synthesis, které bude obsahovat nejoblíbenější písně v nových aranžích. Synthesis je čtvrtým studiovým albem, které skupina vydává. Kromě starších oblíbených songů má obsahovat i dvě zcela nové skladby, které Evanescence na turné představí za doprovodu orchestru. Nahrávku produkovali bubeník Will Hunt a skladatel a aranžér David Campbell, známý mimo jiné díky spolupráci s Justinem Timberlakem, Muse, Adele, Michaelem Jacksonem a dalšími. „Tenhle projekt pro mě opravdu hodně znamená. Pod zvukem bubnů a kytar je v naší hudbě nesčetně vrstev,“ říká zpěvačka Amy Lee. „Spolupráce s Davidem Campbellem nakonec vyústila v předělání písní do úplně nových aranží, nejen co se smyčců, komplikovaného programování a experimentování týče. Bude to naše první turné s orchestrem a já jsem tak nadšená, že se to děje. Soustředím se hlavně na vokály, emoce a příběh, který jsme v průběhu let vytvořili.“
Japonský týden v KCP
V listopadu nás čeká pestrá akce, na které se představí to nejlepší z japonské kultury. Japan Week je kulturní akce zaměřená na propagaci Japonska ve světě a na kulturní dialog mezi národy. Japonská nadace International Friendship Foundation (IFF) pořádá Japan Week již 31 let, pokaždé v jiné zemi. Letos se Japan Week vrací pro velký úspěch výjimečně podruhé na stejné místo – do Prahy (poprvé se v Praze konal v roce 2002, kdy návštěvnost byla cca 38 000 lidí). Partnerem Japan Weeku je hlavní město Praha. Během výstav, workshopů a vystoupení návštěvníkům více než 1300 japonských umělců zcela zdarma představí tradiční i moderní japonskou kulturu a umění (od samurajské show, přes tradiční bubny po aranžování květin).
KCP zastoupeno na IMEXu v Las Vegas
Generální ředitel Kongresového centra v Praze Roman Ray Straub navštívil IMEX Las Vegas, kde představil nově zrekonstruované a digitalizované KCP. „Byli jsme na Imexu již potřetí. Celá akce měla skvělou účast a nabídla spoustu obchodních příležitostí. Martina Fundaro, která zastupuje Prague Convention Bureau, odvedla skvělou práci. Zúčastnili jsme se důležitého asociačního večera a 12.10. jsme byli hostiteli snídaně pro zástupce kongresových asociací. Dosud jsme obdrželi 3 žádosti. Věřím také, že prezentace naší nové výstavní síně byla zajímavá a že naše nové výstavní prostory, které by měly být k dispozici do čtyř let, přivedou do Prahy více zajímavých mezinárodních setkání. Další IMEX je plánován v Mandalay Bay a již se těšíme na další možnost představit KCP v tom nejlepším světle," říká Roman Ray Straub.
 
Kontakt
Kongresové centrum Praha, a.s.
5. května 1640/65, Nusle
140 00 Praha 4, ČR

Tel.: +420 261 171 111
Fax: +420 261 172 010
Datová schránka: k4ietd4
IČ: 63080249
Jak se k nám dostanete
                   
Logo KCP

Nastavení cookies

© 2024 Prague Congress Centre
GDPR.