Lokalita Praha a ČR

Proč
si vybrat Prahu?

Praha - místo pro vaše unikátní okamžiky

Účastníci lékařských kongresů, odborných konferencí, mezinárodních politických setkání a milovníci kulturních událostí nacházejí v Praze jedinečné prostředí. Město se nachází na křižovatce klíčových obchodních cest a zároveň je kulturním a politickým srdcem Evropy.

Praha nespočívá pouze v bohatství svých architektonických skvostů, kulturního dědictví a historických památek, ale také v moderním a dynamickém prostředí. Toto město propojuje minulost s přítomností a nabízí návštěvníkům neopakovatelný zážitek spojený s atmosférou bohatou na tradici, avšak zároveň otevřenou novým perspektivám a inovacím.

Praha představuje unikátní kombinaci elegance a pokroku, což poskytuje účastníkům akcí a návštěvníkům ideální prostředí pro profesionální diskuse, kulturní obohacení a nezapomenutelné zážitky.

 

Lokalita Praha
 

ICCA hodnocení 2022
Pátá nejlepší destinace pro setkání na světě

 

Globální index míru 2023
Dvanáctá nejbezpečnější země na světě

 

TripAdvisor Travelers' Choice 2022
Výběr cestovatelů Nejlepší z nejlepších

 

časopis Time Out 2023
Druhý nejlepší dopravní systém na světě

 
V širším centru metropole
Kongresové centrum Praha se nachází v širším centru metropole přímo na stanici metra C – Vyšehrad, vzdálené pouze dvě stanice od centra Prahy. Pro ty, kteří přijedou autem nebo autobusem, je lokalita velice dobře dostupná, a to díky blízkému pražskému okruhu. KCP disponujeme dostatečným vlastním množstvím parkovacích stání včetně dobíjecího HUBu elektromobilů.
 
Praha
dostupná
 

Vízová povinnost

Občané 89 zemí aktuálně nepotřebují ke vstupu do země víza. Seznam zemí, jejichž občané podléhají vízové povinnosti.

Letiště Václava Havla Praha

Z pražského letiště se dostanete téměř do 170 destinací světa. Spojení letiště s centrem Prahy zajišťují autobusové linky MHD, které jezdí v několikaminutových intervalech, navazující na trasy metra A a B. Zastávky se nacházejí přímo před terminály. Přímé spojení letiště a hlavního nádraží (návaznost na trasu metra C) zajišťuje Airport express. Více informací naleznete na www.prg.aero.

Železniční doprava

V Praze se nachází čtyři klíčová vlaková nádraží propojená s linkami metra B a C. Praha Hlavní nádraží je největší železniční terminál v ČR a slouží nejen jako centrální bod pro vnitrostátní vlakovou dopravu, ale také jako důležitý uzel pro mezinárodní spojení po celé Evropě. Více informací naleznete například na stránkách: České dráhy - www.cd.cz, Leo Express - www.leoexpress.com, RegioJet - www.regiojet.cz

Městská hromadná doprava

Pražský systém hromadné dopravy je hodnocen jako pátý nejlepší světě. Nabízí dopravní řešení zahrnující linky metra A, B a C, tramvaje a autobusy. Pro více informací a ceníky navštivte webovou stránku: www.dpp.cz.

Hotely v blízkosti

Praha je známá svou pohostinností a vynikající infrastrukturou. Místní hotely mohou ubytovat více než 98 tisíc hostů ve více než 45 tisících pokojích. U Kongresového centra Praha se nachází Hotel Holiday Inn Prague s 254 pokoji. Naproti kongresovému centru se nachází Grand Hotel Prague Towers.

Kromě toho, že je Praha považovaná za jedno z nejkrásnějších měst, je také politickým, obchodním, kulturním a vzdělávacím centrem České republiky. Více o Praze a nařízeních pro pořádání akcí se můžete dozvědět na Prague Convention Bureau.

© Kongresové centrum Praha, a.s.