Den otevřených dveří v KCP

Den otevřených dveří v KCP

V KCP jsme měli druhý květnový víkend opravdu rušno. Tážete-li se proč, nebylo to z důvodu dalšího koncertu Leoše Mareše, dokonce ani Michal David se svými Dětmi ráje k nám tentokrát nezavítal.

Kdo k nám však zavítal a to již poněkolikáté byl pražský festival Open House, jedinečný svým posláním a to probouzet v lidech zájem o město, jeho architekturu a veřejný prostor. Celá myšlenka vlastně tkví v tom poskytnout účastníkům unikátní zážitek v podobě návštěvy známých pražských míst, která jsou však běžně veřejnosti nepřístupná. A že je na co koukat!

Ačkoliv se samotný festival konal až 18. a 19. května, bylo potřeba všechny slavnostně uvítat, to se stalo 17. května, kdy se na půdě Kongresového centra konala zahajovací recepce a kde zazněly proslovy stěžejních osobností celého festivalu. 

Úvodní slovo si vzala na starost naše generální ředitelka Lenka Žlebková, která přivítala hosty a poděkovala všem, kteří se na celé akci podíleli.

Andrea
Lenka

Poté přišly na řadu proslovy dam z organizace Open House, tedy Andrey Šenkyříkové, zakladatelky Open House, Kláry Veselé, ředitelky festivalu nebo například Evy Jiřičné, známé české architektky a patronky celé akce.

Klara
Eva

Po oficiálním uvítání přišla na řadu příjemnější část a to samotné prohlídky našeho Kongresového centra, kterých se chopili David Kovrzek a Tomáš Brejcha, jimž patří velký dík za jejich profesionální průvodcovské schopnosti!

Vítejte u nás!

Všechny potřebné oficiality jsme v pátek nechali za sebou a čekal nás už jen víkend plný prohlídek. Těch se chopily dámy z obchodního a marketingového oddělení, konkrétně Hanka Obrázková, Renata Janouchová, Petra Kálalová a Bára Kailová, které odvedly skvělou práci, zodpověděly nespočet zvídavých otázek, nasytily účastníky spoustou nových informací a zákulisních tajemství, ale v první řadě provedly po našem KCP desítky skupin a ukázaly jim prostory Kongresového centra, jak je coby běžní návštěvníci neměli šanci poznat.

Holky

Kdo by se nechtěl posadit do křesla, v němž v roce 2009 seděl Barack Obama? Mezi asi nejatraktivnější prostory KCP patří rozhodně Jižní salonek 2, kde s již zmíněným bývalým americkým prezidentem poseděl i náš bývalý prezident Václav Havel.

Jizni salonek 2

Neméně lákavým místem pro veřejnost pak byl Jižní salonek 1, který mohou všímaví diváci znát z reklamního spotu na mobilní aplikaci, který se natáčel právě v těchto místech a v jehož hlavní roli válečného důstojníka se blýskl známý herec Arnold Schwarzenegger.

Jizni salonek 1

Na závěr je nutno poděkovat všem, kteří se na této krásné akci podíleli, především ale René, Báře, Petře a Hance za jejich čas a entuziasmus, se kterým se do prohlídek pustily, DÍKY a zase za rok!

Holky na podiu

Marketing KCP
2024-05-29

© Kongresové centrum Praha, a.s.