Praha hostila kongres ELCC s nejvyšší účastí v historii

Praha hostila kongres ELCC s nejvyšší účastí v historii

Evropský kongres o rakovině plic (ELCC) se konal poprvé v historii v KCP. Setkal se v něm rekordní počet účastníků. „Organizace kongresu proběhla velmi hladce,“ říká Alessia Mora, Head of Meetings Operations ESMO.

Proč jste si pro ELCC vybrali právě Prahu?
Jak už název napovídá, je běžné, že se Evropský kongres o rakovině plic přesouvá po celé Evropě. Praha nabízí správnou kombinaci mezi navštívením krásné destinace a zároveň oslovením části Evropy s mnoha členy, kteří mají zájem o cenné vzdělávání, které může přinést odborná společnost, jako je ESMO.
 
Máte s KCP nějaké předchozí zkušenosti?
V KCP jsme byli poprvé, i když ESMO již v roce 2022 pořádalo kurz na univerzitě v Praze.
 
Jak jste spokojeni s kongresem z hlediska zázemí a organizace?
Organizace kongresu ELCC v Praze proběhla velmi hladce: personál KCP je kompetentní a přátelský a otevřený novým nápadům. Také doporučení místní dodavatelé byli velmi profesionální.
 
Bylo na tomto kongresu něco specifického z hlediska technologie?
Od dob virtuálních setkání nařízených pandemií zavedlo ESMO virtuální platformu kongresu, která přenáší kongres živě, čímž zpřístupňuje účast na akci na globální úrovni. Ačkoli pro uživatele nevypadá platforma nijak složitě, pro její správné fungování je důležitý kvalitní hardware a rovněž stabilní připojení k internetu.
 
Co bylo organizačně nejsložitější?
S radostí můžeme říci, že nic zvlášť složitého nebylo. Jedinou hlavní výzvou bylo navrhnout výstavní prostor v předsálí KCP a vymyslet smysluplný tok účastníků během přestávek. Nakonec se ukázalo, že rozhodnutí, která jsme učinili, byla tím nejlepším řešením, což se projevilo ve spokojených delegátech a spokojených vystavovatelích, kteří mohli navazovat kontakty v krásném, dobře osvětleném prostoru.
 
Co se vám na KCP líbilo nejvíce?
Umístění KCP, které nabízí úžasný výhled na město, což je pro kongresové centrum pravděpodobně jedinečné. A jakmile se ocitnete v budově, jsou úžasné dvě hlavní posluchárny s výhledem na velké foyer plné světla.
 
Jak byli účastníci spokojeni? Máte už nějakou zpětnou vazbu?
Celková zpětná vazba byla velmi pozitivní, a to jak od účastníků, tak od pozvaných vyučujících i sponzorů.
 
Kolik jste měli účastníků?
Praha může být pyšná, protože je to město, které hostilo rekordní ročník ELCC s více než 2400 přímými účastníky.
 
Jaká byla hlavní témata kongresu?
ELCC se zabývá hrudními malignitami, skupinou různých onemocnění, která jsou známá spíše jako rakovina plic. Existuje mnoho různých typů hrudních nádorů a každý z nich vyžaduje individuální léčebné přístupy, od chirurgie až po nejmodernější imunoterapii. Nejnovější pokroky ve výzkumu v této oblasti, stejně jako význam zavádění účinných preventivních opatření proti rakovině plic, byly hlavním tématem přednášek a debat na konferenci ELCC.

 

Admin
2024-05-21

© Kongresové centrum Praha, a.s.