WRC 2023

WRC 2023

Kongresové centrum Praha hostilo od 2. do 6. října 2023 prestižní XXVII. světový silniční kongres PIARC. Hlavní téma kongresu je "Praha 2023 - spolu znovu na cestě".

Po Abu Dhabi, Seoulu, Mexico City či Paříži se hrdým hostitelem 27. Světového silničního kongresu stala Praha. Pro Kongresové centrum Praha i celou Českou republiku představuje pořádání největšího světového setkání odborníků v oblasti silniční dopravy obrovskou prestiž. Kandidatura pořadatelských zemí tradičně probíhala na nejvyšší diplomatické úrovni, do které se u nás aktivně zapojilo také Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo dopravy.

Prestižní světová akce v číslech:

  • 4250 delegátů ze 117 zemí z celého světa
  • 1750 studentů stavebních a dopravních středních i vysokých škol z celé ČR
  • 35 národních pavilonů (o 21 více než při posledním ročníku v roce 2019 ve Spojených arabských emirátech)
  • více než 300 vystavovatelů
  • 3500 m2 výstavní plochy
Hlavními tématy 27. ročníku byla především mobilita a infrastruktura, dále pak také problematika elektromobility a autonomních vozidel nebo posun oboru k uhlíkové neutralitě.

Kongres se letos zaměřil i na oslovení široké veřejnosti s důrazem na maximální zapojení mládeže. Mezi doprovodné akce pro veřejnost proto patřily například simulace autonehody na venkovním prostoru centra, ukázka provozu autonomního autobusu „bez řidiče“, nebo simulace jízdy na koloběžce na různých površích. Pro návštěvníky kongresu byly připravené také krátké filmy, přednášky předních odborníků, skupinové diskuze, či podcasty.

Součástí akce byly i prohlídky Prahy a nejzajímavějších míst České a Slovenské republiky. Kongresové centrum Praha sídlí v těsné blízkosti Vyšehradu, historicky významné části Prahy, která nabízí nejen pohled do minulosti České republiky, ale také dechberoucí výhledy na město. Díky poloze centra přímo na metru měli účastníci možnost se během deseti minut přesunout do historického centra Prahy a obdivovat další významné kulturní památky.

Admin
2023-11-24

© Kongresové centrum Praha, a.s.